› FIRMY
› ARTYKUŁY

Narzędzia e-commerce – co trzeba wiedzieć o Shopify i WooCommerce

aktualności 4 miesiące temu    4.08.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Narzędzia e-commerce – co trzeba wiedzieć o Shopify i WooCommerce

Szybki wzrost popularności zakupów online sprawia, że każdy właściciel sklepu internetowego musi podejmować działania marketingowe, które przyciągną potencjalnych klientów i pozwolą zwiększyć sprzedaż. Poszukując rozwiązań e-commerce, warto zwrócić uwagę na Shopify i WooCommerce, które wspierają handel elektroniczny. Czym się charakteryzują?

Dokonywanie zakupów przez internet cieszy się ogromną popularnością. Prowadząc sklep internetowy, trzeba więc zadbać o jego prawidłowe funkcjonowanie i pozycjonowanie. Jeśli chcesz założyć sklep internetowy, zwróć uwagę na  narzędzia e-commerce, które pozwalają stworzyć skuteczny sklep i zdobyć popularność zarówno w Polsce, jak i za granicą. Warto pamiętać, że e-commerce to nie tylko sklepy internetowe, ale też platformy marketplace, czy portale aukcyjne.

Shopify i WooCommerce – narzędzia do zarządzania sklepem e-commerce

Handel internetowy rozwija się błyskawicznie, a sklepy internetowe są odwiedzane równie często, jak stacjonarne. Dlatego bardzo ważne są narzędzia, które umożliwiają profesjonalną prezentację produktów i szybką realizację transakcji. Jednym z nich jest Shopify, czyli platforma sklepowa SaaS. Pozwala ona nie tylko na rozwój sklepu internetowego w kraju, ale też za granicą. Shopify Polska oferuje rozwiązania zgodne z najnowszymi trendami, co w przypadku sklepu internetowego pozwala zdobyć przewagę już na początku działalności. Klient nie musi martwić się o takie szczegóły jak hosting, domena, czy certyfikat bezpieczeństwa SSL. Sklepy na Shopify działają na zasadzie abonamentu i w zależności od wybranego pakietu mamy dostęp do różnych funkcji. Shopify zapewnia narzędzia do realizacji płatności i umożliwia konfigurację dostaw. 

Z kolei WooCommerce to wtyczka do WordPressa, dzięki której strona internetowa może zostać przekształcona w sklep. Instalacja wtyczki odbywa się w taki sam sposób jak instalacja innych wtyczek WordPress. 

Podstawowe różnice pomiędzy Shopify i WooCommerce

Wybierając rozwiązanie, które sprawdzi się w danym sklepie internetowym, warto porównać Shopify vs WooCommerce. Najważniejszą różnicę zauważymy już w momencie zakładania sklepu. Jako że WooCommerce jest wtyczką do Wordpressa, aby rozpocząć sprzedaż, należy zainstalować Wordpress, wykupić hosting i własną domenę. Po wgraniu wtyczki trzeba skonfigurować sklep – wybrać walutę, dodać produkty, wtyczki marketingowe i wgrać integrację z systemami płatności i wysyłki. 

W przypadku Shopify już na samym początku otrzymujemy pełen pakiet usług. Sklep ma hosting, certyfikat SSL i domenę tymczasową, którą w każdej chwili można zmienić. Nie trzeba więc zajmować się tymi kwestiami i płacić za nie dodatkowo, co jest konieczne w przypadku WooCommerce.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.