› FIRMY
› ARTYKUŁY

#NieKupujKochaj – nowa akcja pracowników Biedronki

aktualności 9 miesięcy temu    10.04.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
#NieKupujKochaj – nowa akcja pracowników Biedronki

Nabiera rozmachu nowa akcja pracowników sieci handlowej Biedronka – #NieKupujKochaj, która wystartowała na Facebooku w dniu 8 kwietnia, a w ciągu zaledwie jednej doby zdobyła liczne grono uczestników publikujących swoje zdjęcia.

Od 8 kwietnia pracownicy z całej Polski wrzucają zdjęcia na zamkniętej grupie (na Facebooku – przyp. red.) dla byłych i obecnych pracowników Biedronki z hasztagiem#NieKupujKochaj. Na stronie związku mamy taki album , ze zdjęciami, oczywiście za zgodą ich autorów. W tym tygodniu premiera klipu do akcji. Mamy też już profesjonalną agencję , która nieodpłatnie zgra nam klip ze zdjęć pracowników

 – poinformował 9 kwietnia Robert Jacyno, rzecznik NSZZ Solidarność' 80 w Jeronimo Martins Polska.

Materiał wideo klip, którego premiera odbędzie się lada dzień ma za zadanie pokazać pracowników,którzy w niedziele spędzają czas z rodziną. 

Akcja ta stanowi odpowiedź na działania przedsiębiorstwa Jeronimo Martins Polska, które przed wejściem w zycie zakazu handlu w niedzielę wykupiło w telewizji spot reklamowy przedstawiający uśmiechniętych pracowników Biedronki, radośnie czekających na klientów, którzy nie mogą zrobić zakupów w niedzielę.

Niecałe 2 tygodnie temu, 30 marca, rzeczniik NSZZ solidarność' 80 w Jeronimo Martins Polska Robert Jacyno opublikował oświadcenie, w którym zwrócił się bezposrednio do Arkadiusza Mierzwy – kierownika d/s komunikacji personalnej w JMP S.A. Można w nim przeczytać m.in., że:

(...)

 

NSZZ Solidarność 80 jest inicjatorem akcji #NieKupujKochaj, która w dużej mierze podkreśla prawo do wypoczynku pracowników handlu. Prawo, którego nie trzeba byłoby egzekwować ustawą, gdyby nie ciągła falandyzacja prawa, bo to co nie zabronione ,to dozwolone, jak praca od 7-11 dni pod rząd. Aż się chce nowej " Ziemi Obiecanej " , gdyż eksploatacja człowieka, przełożenie zysku nad interes pracowników, to powrót XIX wiecznego kapitalizmu , który trwa początku lat 90-tych do dnia dzisiejszego. Inaczej bowiem nie można określić nie wypłaconych nadgodzin pracownikom Biedronki w początkowym okresie jej działania. Oczywiście sprawy wypłat uległy przedawnieniu zgodnie z literą prawa, ale niekoniecznie zgodnie z etyką w biznesie, czy uczciwością wobec własnych pracowników. Akcja #NieKupujKochaj nie byłaby potrzebna, gdyby nie korporacyjne podejście do prawa pracowników uzyskanego nową ustawą o ograniczeniu handlu w niedzielę. Pokazywanie zadowolonych pracowników Biedronki w klipie reklamowym niewiele ma wspólnego z wizerunkiem pracownika na kasie, który, w związku z wykorzystaniem wolnej niedzieli, dwa dni wcześniej planowany jest na zwiększoną ilość godzin pracy i pada na "twarz" z przemęczenia. Inny z kolei ma przyjść w nocy z niedzieli na poniedziałek, parę minut po zakończeniu się granic prawnych ograniczenia handlu. 

 

(...)

 

Nasz klip powstaje przy udziale samych pracowników i niekoniecznie samych członków związku, ale pracowników ,którzy tą wreszcie wolną niedzielę spędzają z najbliższymi, czy robiąc to, co naprawdę kochają. Biorąc pod uwagę, że w Biedronce pracuje 87% kobiet, wolna niedziela to czas, w którym mogą spędzić dzień z dziećmi, rodziną, babcią, mamą, wyprawić własne urodziny, dziecka, czy udać się na tę uroczystość do najbliższych. To nie udzielona wolna środa za pracę w niedzielę, a właśnie ta w końcu wywalczona i upragniona wolna niedziela. #NieKupujKochaj to akcja społeczna pracowników, skupiona na pokazaniu jak ważny jest dla pracowników ten wolny od pracy dzień i to, że właśnie pracownicy potrafią pokazać, jak można spędzić wolny czas, sprawiając radość sobie i swoim najbliższym. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 6
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Margo
9 miesięcy temu ocena: 50%  1
Po co ta akcja -skoro niebawem wszystkie niedziele będą wolne od handlu? W końcu zadbano o wszystkich pracujących w handlu i 2018 roku będzie początkiem normalności w naszym kraju. Pracownicy Biedronki mogą spokojnie planować wszystkie niedziele z rodziną. Pozdrawiam z radością , bo pozamykane sklepy w niedzielę to cudowna przemiana.W końcu rodziny mają czas dla siebie ,a nie na zakupy.
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.