› FIRMY
› ARTYKUŁY

Niesforny Srebrny Potok doczeka się regulacji

aktualności 7 miesięcy temu    8.10.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Niesforny Srebrny Potok doczeka się regulacji fot. archiwum Elblag.net / Marcin Mongiałło

Dwa lata temu Srebrny Potok po niezwykle ulewnym deszczu dał się we znaki. Ucierpiał Elbląg i Bażantarnia z czerwonym szlakiem. Ogłoszono przetarg na regulację odcinków rzeki, zgłosiło się 6 firm, które zaoferowały ceny od 413 tys. zł do 677 tys. zł. Jak dobrze pójdzie inwestycja będzie gotowa 13 grudnia tego roku.  

Tak wielka woda w Srebrnym Potoku zdarza się raz na wiele lat. 18 września 2017 roku przejdzie do historii, niestety tej smutnej. Ucierpiało miasto – kilka ulic znalazło się pod wodą. Ucierpiała także Bażantarnia, a przede wszystkim czerwony szlak, który do czasu odwołania został wyłączony z użytkowania. 

Srebrny Potok będzie uregulowany na wybranych odcinkach. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku  ogłosiło przetarg. 
Zamówienie obejmuje w szczególności: roboty budowlano-montażowe umocnienia prawej skarpy Srebrnego Potoku na wybranych odcinkach.

Przewiduje się wykonanie umocnienia brzegu koszami siatkowo-kamiennymi. Wykonanie umocnień prawego brzegu Srebrnego Potoku będzie wykonane na odcinkach, gdzie wystąpiły największe uszkodzenia szlaku turystycznego

- czytamy w ogłoszeniu o przetargu.  
Długość kompletnego umocnienia wyniesie 120 m. Roboty polegające na umocnieniu skarpy Potoku będą wykonywane z poziomu terenu, bez wprowadzania sprzętu w koryto Srebrnego Potoku. 

Na przetarg zgłosiło się 6 firm, w tym dwie z Elbląga. Najniższą cenę zaoferowała firma PRIM z Gdańska – 413 tys. zł, a najwyższą AGROMEL z Pruszcza Gdańskiego -  677 tys. zł. 
Przed otwarciem ofert zamawiający czyli Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku zaproponował 697 tys. zł. 

10 października dowiemy się kto wygrał. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.