› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

Nowa hala zajezdni i ścieżka rowerowa. Po raz trzeci miasto szuka wykonawcy projektu

aktualności ponad rok temu    5.04.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. archiwum elblag.net

Na terenie zajezdni tramwajowej wyburzona zostanie istniejąca hala i zbudowana nowa wraz z obsługą komunikacyjną. Powstanie ścieżka rowerowa na al. Grunwaldzkiej oraz będzie wsparcie węzła przesiadkowego komunikacji zbiorowej na placu Dworcowym. Po raz trzeci miasto ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej. W ocenie ofert będzie się liczyła nie tylko cena, ale i termin zakończenia prac.

Zadanie „Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga” oznacza szybką i sprawną komunikację w mieście. Jednym ze sposobów jest „Modernizacja infrastruktury technicznej na terenie zajezdni tramwajowej do obsługi taboru niskoemisyjnego oraz wsparcie węzła przesiadkowego publicznego transportu zbiorowego wraz z budową ścieżki rowerowej w al. Grunwaldzkiej”.

Miasto w marcu ogłosiło dwa przetargi na opracowanie dokumentacji projektowej. Na pierwszy nie było chętnych, chociaż wpłynęło sześć zapytań od firm. Dokumentacja miałaby być gotowa już na 30 czerwca. Mogło to mieć związek ze staraniami o unijną kasę.

Drugi przetarg dał firmom więcej czasu, bo aż do 31 października. Kryterium wyboru firmy nie zmieniło się: 40 procent termin, a w 60 proc. koszt wykonania. Wygląda na to, że urzędnikom zależy na czasie. Przetarg został unieważniony. Trzeci, który jest aktualnie ogłoszony w BIP zawiera takie same wymagania.

Oto szczegóły z ogłoszonego przetargu.

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji infrastruktury technicznej na terenie zajezdni tramwajowej do obsługi taboru niskoemisyjnego oraz wsparcie węzła przesiadkowego publicznego transportu zbiorowego wraz z budową ścieżki rowerowej w al. Grunwaldzkiej.

W zakresie budowy hali na terenie zajezdni tramwajowej przy ul. Browarnej w Elblągu wraz z obsługą komunikacyjną obejmującą: tory wjazdowo – wyjazdowe i sieć trakcyjną górną oraz opracowanie dokumentacji projektowej w zakresie wsparcia węzła przesiadkowego publicznego transportu zbiorowego w obszarze placu Dworcowego wraz ze ścieżką rowerową na odcinku al. Grunwaldzkiej w Elblągu.

O tym ilu było chętnych na zaprojektowanie dokumentacji dowiemy się 14 kwietnia podczas otwarcia ofert.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.