› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

Nowe miejsca pracy na Modrzewinie

praca i szkolenia ponad rok temu    24.11.2014
Informacja prasowa
komentarzy 3 ocen 5 / 80%
A A A
Nowe miejsca pracy na Modrzewinie fot. nadesłane

Dyrektorzy Powiatowego Urzędu Pracy, Centrum Kształcenia Praktycznego oraz Elbląskiego Parku Technologicznego podpisali porozumienie, dotyczące wsparcia zatrudnienia w rozwijających się przedsiębiorstwach w Elblągu.

W pierwszej kolejności zebrane zostały dane, dotyczące zapotrzebowania na pracowników w najbliższym sąsiedztwie Parku, w 5 rozwijających się firmach, prowadzących inwestycje na Modrzewinie, a mianowicie Acoustics, Dan-Stal, ELSTAR, Nutrimilk i PROMUS – powiedział w trakcie spotkania dyrektor EPT Paweł Lulewicz. Przedsiębiorcy zgłosili zapotrzebowanie na pracowników produkcyjnych jak i biurowych. Najczęściej wymieniane stanowiska to monter, spawacz, tokarz, magazynier, ale i kierownik produkcji, kontroler jakości czy pracownicy laboratorium. Stanowiska biurowe to handlowcy, księgowi oraz pracownicy administracyjni – wymieniał dyrektor Lulewicz.

Oferujemy przedsiębiorcom szereg narzędzi wspierających zatrudnienie nowych pracowników. Jednym z ciekawszych narzędzi dla właścicieli nowopowstałych zakładów pracy jest dofinansowanie stanowiska pracy w wysokości 20 tyś zł na 1 osobę. – poinformowała Iwona Radej dyrektor PUP w Elblągu. W przypadku, gdy pracodawca zatrudnia pracowników na tym stanowisku na 3 zmiany, dofinansowanie tego jednego stanowiska może sięgnąć 60 tyś. – wyjaśnia szczegółowo Pani Dyrektor Iwona Radej.

Rolę Centrum Kształcenia Praktycznego w zakresie współpracy określił dyrektor Romulad Mackojć – organizujemy kwalifikacyjne kursy zawodowe przygotowujące do konkretnych zawodów oraz krótkoterminowe kursy w zakresie określonych umiejętności wskazanych przez pracodawcę czy też zainteresowaną szkoleniem osobę. Kwalifikacyjne kursy zawodowe są całkowicie bezpłatne i są prowadzone w systemie zaocznym lub wieczorowym. Natomiast kursy umiejętności są odpłatne i sfinansować je może pracodawca, sam zainteresowany lub w określonych przypadkach Powiatowy Urząd Pracy. Dzięki naszej współpracy z przedsiębiorcami będziemy mogli dokładniej poznać ich potrzeby, opracować wspólnie proces rekrutacyjny i szkoleniowy w nowopowstałych zakładach na Modrzewinie ale i także pod potrzeby innych pracodawców – kontynuuje dyrektor Romuald Mackojć.

Na Modrzewinie realizowanych jest w tym roku pięć nowych inwestycji. Nowy zakłady budują Dan-Stal, Elstar, Nutrimilk i Promus, Acoustics rozpoczął już swoją działalność. W 2015 roku na zatrudnienie na terenach Modrzewiny może liczyć ok. 200 osób.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kobi
ponad rok temu ocena: 33%  3
Brawo panie prezydencie kolejny wielki sukces dlatego wygra te wybory
odpowiedz oceń komentarz 2 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :)
ponad rok temu ocena: 100% 2
hahaha uśmiałem się dobry jestes
~ turban
ponad rok temu ocena: 38%  1
czy te 200miejsc pracy to bedaetaty na umowe o prace czy na czarno lub umowa zlecenie? i jka bedzie placa brutto na tych ze miejscach pracy? jesli ma to byc na czarno lub umowa zlecenie za 1600 zl to sobie darujcie bo to jest kpina a nie miejsce pracy.
odpowiedz oceń komentarz 3 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.