› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

"Nowy" dyrektor elbląskiego ZUS-u wybrany

z instytucji ponad rok temu    1.12.2016
Maciej Markowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. archiwum elblag.net

Z dniem dzisiejszym (1 grudnia) w 43 oddziałach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych powołano nowych dyrektorów. Zmiany spowodowane były weryfikacją kompetencji kadry kierowniczej. Dziewiętnastu z dotychczasowych dyrektorów "obroniło" swoje stanowiska i nadal będzie szefować poszczególnym oddziałom. Jedną z nich jest Karina Podlaszewska, która spełniła wszystkie wymagania i w dalszym ciągu będzie dyrektorem elbląskiego ZUS-u.

Nowi dyrektorzy zostali wyłonieni w konkursie składającym się z trzech etapów: testu wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych, sprawdzianu kwalifikacji kierowniczych oraz rozmowy z komisją rekrutacyjną i prezesem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W Elblągu do konkursu stanęły cztery osoby: Żanetta Wolak-Szatkowska, Jacek Augustynowicz, Sylwester Sieklicki oraz dotychczasowa dyrektor Karina Podlaszewska, która jak się okazało, nadal będzie pełniła swoją funkcję.

- Stoicie państwo przed dużym wyzwaniem, któremu wierzę, że sprostacie. Waszą rolą jest służba społeczeństwu, naszym klientom. Musicie tak kierować podległymi sobie oddziałami by klienci odczuwali, iż są w centrum naszego zainteresowania. Jednocześnie jesteście państwo zobligowani do pełnej transparentności podejmowanych działań i - co niezwykle istotne - dbałości o podległych sobie pracowników, którzy są największą wartością Zakładu.

- powiedziała podczas uroczystego powołania dyrektorów oddziałów prezes ZUS prof. Gertruda Uscińska.

Oficjalne powołanie nastąpiło 30 listopada, natomiast nowe stanowiska wyłonieni dyrektorzy obejmą dzisiaj - 1 grudnia.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.