› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Obsługa prawna przedsiębiorców - jak mądrze wybrać?

aktualności 4 miesiące temu    23.07.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Obsługa prawna przedsiębiorców - jak mądrze wybrać?

Prowadzenie przedsiębiorstwa nie jest procesem łatwym, choć dla wielu osób niesie ono mnóstwo satysfakcji. Niemniej każda podjęta w ten sposób decyzja, niesie ze sobą określone konsekwencje. Co prawda towarzyszące jej ryzyko można ograniczyć - i temu właśnie służy współpraca z prawnikiem - ale nie można go wykluczyć.

Wsparcie prawnika w prowadzeniu działalności gospodarczej

Dawniej niewielu przedsiębiorców decydowało się na współpracę z prawnikiem. Mówiąc szczerze - pokutowało nawet przeświadczenie, że z punktu widzenia firmy jest to po prostu... nieopłacalne. Dziś na tym polu dużo się zmienia. Przedsiębiorcy zaczynają bowiem dostrzegać, że pomoc prawnika może być dla nich niezbędna i to na wielu płaszczyznach prowadzenia działalności gospodarczej.

Jak taka pomoc powinna wyglądać? Tak naprawdę trudno określić tu jakiekolwiek sztywne ramy takiej współpracy. Niektórych przedsiębiorców zadowoli możliwość skorzystania z telefonicznych lub internetowych konsultacji. Inni z kolei będą oczekiwać, że prawnik będzie znacznie bardziej w tej relacji "widoczny". Mowa tu o reprezentowaniu przedsiębiorcy przed kontrahentami, towarzyszeniu mu w trakcie podpisywania wiążących umów, a także... wsparciu w trakcie dochodzenia swoich praw przed sądami lub organami państwowymi (ZUS, US itd.). Jedno jest pewne - żaden przedsiębiorca nie będzie chciał fizycznie wizytować kancelarii. Nikt po prostu nie ma na to czasu.

Obsługa prawna przedsiębiorców z Kancelarią Florczak Keller i Wspólnicy - https://kancelaria-kfk.pl/specjalizacje/obsluga-przedsiebiorcow/

Współpraca z prawnikiem - jak wybrać mądrze?

Obsługa prawna firm nie powinna być realizowana w oparciu o pojedyncze impulsy. Wybór określonej kancelarii - bo właśnie taki krok jest najrozsądniejszy - powinien być poparty długotrwałą analizą potencjalnego kontrahenta. Najlepiej, jeśli jest to osoba posiadająca określone doświadczenie we współpracy z przedsiębiorcami. Idealnym rozwiązaniem jest kancelaria, która nie tylko zna się na danej branży, ale też odnosiła z nią znaczne sukcesy. Co ważne - nie należy się tu sugerować wyłącznie kosztami. Wybór najtańszej kancelarii może i jest na krótszą metę opłacalny, ale w dalszej perspektywie przyniesie więcej strat niż korzyści.

Na jakim polu taka współpraca powinna się odbywać? Najczęściej dotyczy ona kwestii związanych z:

 • założeniem działalności gospodarczej, a także z formalnościami, które trzeba tutaj spełnić,
 • pomocą w dziedzinie podatków i rozliczeń z urzędami (instytucjami) państwowymi,
 • zatrudnianiem pracowników i z zarządzaniem kadrami,
 • fizycznym towarzyszeniem w trakcie podpisywania ważnych dla firmy umów,
 • reprezentowaniem w trakcie sporów sądowych, a także z dochodzeniem swoich praw przed Urzędem Skarbowym, ZUS-em itd.,
 • sporządzaniem regulaminów pracy.

Co ważne - nie każda kancelaria prawna posiada odpowiednie doświadczenie w zakresie pomocy przedsiębiorcom. Warto postawić na podmiot, który zatrudnia wielu specjalistów z określonych zagadnień prawnych. Dzięki temu przedsiębiorca będzie mógł skorzystać z wielopłaszczyznowej pomocy i to w każdej dziedzinie.

Podsumowując, obsługa prawna firm zawsze powinna być realizowana na najwyższym możliwym poziomie, gdyż przedsiębiorcy na to zasługują.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.