› FIRMY
› ARTYKUŁY

Odzież robocza BHP - więcej niż bezpieczeństwo

aktualności 3 miesiące temu    14.08.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Odzież robocza BHP - więcej niż bezpieczeństwo

W sieci można znaleźć wiele sklepów oferujących produkty z kategorii BHP. Z reguły pracodawcy poszukują dla swoich pracowników spodni roboczych, które będą spełniały określone wymagania, a jednocześnie pozwolą bezpiecznie i wygodnie realizować zadania. W tym tekście przybliżamy, jakie rodzaje spodni roboczych z kategorii BHP są dostępne na rynku i na co warto zwrócić uwagę przy zakupie odzieży roboczej.

Odzież robocza – BHP

Osoby wykonujące prace fizyczne wiedzą najlepiej, jak ważny jest odpowiedni strój. Praca na wysokościach, w magazynie, spawanie czy budowlanka to obszary, które nie tylko wymagają siły, ale również w jakimś stopniu narażają pracownika na niebezpieczeństwo. Specjalna odzież ochronna spełniająca wymagania BHP jest koniecznym elementem wyposażenia, który zabezpiecza ciało przed potencjalnymi urazami. Kafeteria części garderoby dostępna w sklepach oferujących produkty BHP jest bardzo obszerna. W tym tekście przyjrzymy się wyłącznie jednej z nich – spodniom roboczym, które są bardzo często nabywanym produktem dla ekip budowlanych czy remontowych.

W sklepach typu www.ferpol.pl, znaleźć można szeroką gamę spodni roboczych, spełniających kryteria BHP. Przed dokonaniem zbiorowego zakupu dla całej ekipy swoich pracowników, warto dokładnie przyjrzeć się, jakie typy spodni roboczych są dostępne na danej witrynie. Ze względu na różne typy prac oraz odmienne warunki panujące w miejscu wykonywania powierzonych obowiązków, producenci odzieży roboczej oferują zróżnicowane typy spodni. Podstawowy podział to: spodnie robocze ocieplane, spodnie robocze z odblaskami, spodnie do pasa, spodnie ogrodniczki, krótkie spodnie, a także ze względu na kolor – jednolite, moro czy wielokolorowe. Oczywiście wszystkie wymienione rodzaje spodni dostępne są w różnych rozmiarach, niekiedy także w wariancie dla kobiet, co jednak – należy zaznaczyć – stanowi zdecydowaną rzadkość.

Po wybraniu określonego typu spodni warto zwrócić uwagę na kilka dodatkowych zmiennych, które również są niezwykle ważne przy zapewnieniu wyposażenia dla swoich pracowników. Po pierwsze – materiał, z jakiego został wykonany strój. Im wyższa jakość i lepsze dostosowanie do warunków pracy, tym większy komfort jesteśmy w stanie zapewnić swojemu pracownikowi. Inne spodnie warto przekazać osobie kładącej dachy w upalne sierpniowe popołudnia, a inne pracownikowi chłodni transportującego żywność mrożoną. Kolor stroju w wielu przypadkach nie ma dużego znaczenia, choć przyciągający słońce czarny odcień jest rzadziej wybierany przez trudniących się np. robotami drogowymi w czasie wakacji. Warto również pamiętać o zapewnieniu widoczności pracowników realizujących swoje zadanie przy drogach po zmierzchu. Wówczas jest to szczególnie ważne w zapewnieniu im najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Więcej niż strój roboczy BHP

Odzież robocza (ciekawa oferta: https://www.ferpol.pl/pl/659-odziez-robocza), jak się często okazuje, jest czymś więcej niż strojem ochronnym. Te same zestawy ubrań kupowane pracownikom, niekiedy z naszytymi logotypami danej marki, stanowią przedłużenie strategii identyfikacji wizualnej danej firmy. Odzież podlega wymianie po określonym w regulaminie pracy okresie. Czasami pracodawcy decydują się dać wolną rękę swoim pracownikom w kwestii dobrania stroju i stosują tak zwany ekwiwalent za zakup odzieży oraz akcesoriów wymaganych do realizacji określonych zadań w pracy. Wówczas trudniej o budowanie jedności wizualnej pracowników.

Strój roboczy - identyczny dla całej ekipy – stanowi także formę promocji danego przedsiębiorstwa. Najlepszy efekt tego można dostrzec, gdy zespół pracowników wykonuje swoje zadania poza siedzibą firmy, np. budując nowy blok w centrum osiedla, gdzie przechodnie dzięki niedużym znakom graficznym wyróżniającym daną markę, dostrzegają, która firma realizuje określoną inwestycję. Większe firmy zwykle chętnie inwestują w stroje dla pracowników, dostrzegając aspekt promocyjny, stanowiący niejako wartość dodaną całej inwestycji.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.