› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

Opinia. Urzędnicy w większych miastach mają mieć wyższe pensje

z instytucji ponad rok temu    2.01.2015
Paweł Makowski
komentarzy 6 ocen 6 / 83%
A A A
Opinia. Urzędnicy w większych miastach mają mieć wyższe pensje

Pomysł Konfederacji Lewiatan można by skomentować jednym stwierdzeniem: każdemu według potrzeb? Znak zapytania na końcu to bynajmniej nie błąd zapisu, a wyrażenie wątpliwości odnośnie prawdziwości wspomnianego stwierdzenia. Czy urzędnicy w większych miastach potrzebują wyższych pensji?

O pomyśle Konfederacji Lewiatan dowiedziałem się z Gazety Wyborczej, ściślej mówiąc z jej internetowej wersji. Przeczytałem tam bardzo interesujące zdania, których nie omieszkam zacytować: „Pracodawcy proponują rewolucję  w wynagradzaniu urzędników (…). Na tym samym stanowisku w dużych miastach powinni zarabiać więcej od tych z mniejszych miejscowości. Dzięki temu w administracji pracowaliby lepsi ludzie”.

W przytoczonym fragmencie interesujące jest szczególnie zdanie ostatnie, które można rozumieć w ten sposób, że większa pensja ma się przełożyć na wyższe kompetencje urzędnika i na to, że będzie on swoje obowiązki wykonywał z jeszcze większą starannością. Pomysł ma szansę się udać czy okaże się nietrafiony?

Biorąc pod uwagę „uznanie”, jakim cieszą się w Polsce urzędnicy, pomysł Konfederacji Lewiatan może spotkać się z lawiną krytyki. Jeśli dodamy, że koncept ma być testowany w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, jaka będzie odpowiedź Polaków? Są przecież tacy, którzy za ZUS-em nie przepadają.

Pytaliśmy pracowników elbląskiego oddziału ZUS o ich opinie w tej sprawie. 


 

Dalszą część tekstu można przeczytać na prywatnym blogu dziennikarza pod adresem:

pawelem.elblag.name

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Makaron
ponad rok temu ocena: 100%  6
W Polsce niedługo będzie więcej urzędasów niż pracujących w sektorze prywatnym, kto na nich będzie tyrał? Znów podniosą podatek do 40%, to wyjedzie za granicę kolejne 3 mln Polaków. Ten kraj z pewnością chyli się ku upadkowi, w opieprzaniu się i braniu kasy za nic urzędasy biją nawet Greków na głowę, dlatego nasz kraj podzieli losy Greków! Ja bym tą sytuacją okreslił krótko - PRL wraca!
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aa
ponad rok temu ocena: 67%  5
u nas urzędnicy zabraniają najwięcej na górnych szczeblach na niższych tylko średnia krajową lub parę złotych więcej....
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
ponad rok temu ocena: 88%  4
Urzędnik państwowy w każdym cywilizowanym kraju zarabia max. 80% średniej krajowej danego kraju - u nas 130 %. I to nas różni od cywilizowanych krajów. Dlatego nigdy w Polsce dobrze nie będzie :-)
odpowiedz oceń komentarz 7 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ urzednik
ponad rok temu 3
Jestem urzednikiem od 11 lat i zarabiam 2000zl na reke wiec nie wiem z jakich zrodel czerpiesz wiedze o pensjach urzednikow?
~ urzędnik
ponad rok temu 2
a ja jestem urzędnikiem od ponad 6 lat i brutto z wysługą lat mam ok 2100
~ mietek
ponad rok temu ocena: 83%  1
Urzędy państwowe to najniższa krajowa tak powinno być.Praca pewna wypłaty na czas i tak to wszystko za społeczne pieniądze.
odpowiedz oceń komentarz 10 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.