› FIRMY
› ARTYKUŁY

Oprogramowanie dla edukacji, czyli jak zarządzać jednostką naukową?

aktualności 5 miesięcy temu    11.06.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Oprogramowanie dla edukacji, czyli jak zarządzać jednostką naukową?

Placówki edukacyjne stają przed trudnym zadaniem organizacyjnym. Ich statutowe cele nie ograniczają się wyłącznie do kształcenia studentów – politechniki i uniwersytety prowadzą działalność zarówno dydaktyczną, jak i badawczą, która wymaga od nich dużej transparentności.

Kryterium to stawia szczególne wymagania zwłaszcza przed jednostkami publicznymi, które powinny skrupulatnie rozliczać się z otrzymywanych dotacji. Aby tego dokonać, warto zainwestować w oprogramowanie dla edukacji, które ułatwi planowanie wydatków i usprawni efektywność poszczególnych jednostek.

Oprogramowanie dla edukacji względem wyzwań budżetowych

Nowoczesne oprogramowanie dla edukacji zapewnia szerokie spektrum funkcjonalności związanych z raportowaniem i planowaniem finansowym. Pozwala ono tworzyć uniwersalne raporty, zestawiające aktualną sytuację finansową z przyjętymi wcześniej założeniami. Co więcej, analizy te spełniają kryteria sprawozdawczości budżetowej Ministerstwa Finansów, są również dostosowane do obowiązującej litery prawa.

Warto podkreślić również, że oprogramowanie dla edukacji może dostarczyć wielu cennych informacji w zakresie zarządzania ryzykiem czy przewidywania zysków i strat. System gromadzi kluczowe dane i przetwarza je w przejrzyste wizualizacje, które można udostępnić uprawnionym specjalistom za pomocą kilku kliknięć. Oprogramowanie kadrowo płacowe pozwala również gruntownie przebadać dane z minionych lat, dzięki czemu potencjalne zagrożenia mogą być zneutralizowane z odpowiednim wyprzedzeniem.

Zarządzaj projektami, wspieraj pracowników

Oprogramowanie dla edukacji doskonale radzi sobie z nadzorem i ewidencją projektów dydaktycznych, naukowo-badawczych i inwestycyjnych. Elektroniczny bieg dokumentów pozwala również na nadzorowanie budżetów i tworzenie raportów dla instytucji udzielających finansowania. Projekty rozliczane są z najwyższą precyzją – system kadrowo płacowy analizuje je zarówno pod względem wynagrodzeń, jak i czasu pracy.

Kompleksowe oprogramowanie dla placówek naukowych wspiera również szereg procesów wewnętrznych, z którymi muszą mierzyć się pracownicy dydaktyczni oraz administracyjni: ewidencjonuje stopnie i tytuły naukowe, pomaga usprawnić obsługę pracowników oraz studentów, zapewnia również szereg funkcjonalności w zakresie naliczania urlopów oraz rozliczania nieobecności.

Oprogramowanie dla edukacji może być dostępne z dowolnego miejsca

Planując wdrożenie systemu kadrowo płacowego, dostosowanego do wymogów sektora edukacji, warto upewnić się, że jego użytkownicy uzyskają pełny dostęp do gromadzonych danych. Przykładem systemu, który zapewnia taką możliwość, jest Unit4 TETA – oprogramowanie do edukacji występujące wraz z aplikacją Teta ME, która pozwala błyskawicznie rozliczać czas pracy, przesyłać wnioski urlopowe czy aktualizować dane osobiste.

Odwiedź stronę systemu TETA i przekonaj się, że zarządzanie placówką oświatową może być szybkie, bezpieczne i komfortowe. 

Źródło: teta.unit4.com - Producent oprogramowania HR i ERP dla Firm

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.