› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

Osobowości Warmii i Mazur nagrodzone

wyróżnienia ponad rok temu    14.03.2016
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Osobowości Warmii i Mazur nagrodzone fot. www.youtube.pl

Już po raz 23 kapituła złożona z członków Warmińko-Mazurskiego Klubu Biznesu wyłoniła laureatów nagrody "Osobowości Roku Warmii i Mazur". Na wybitne osiągnięcia odznaczono osoby z regionu, które najbardziej zasłużyły się w dziedzinie kultury, nauki, sportu, innowacji oraz działalności samorządowej. Nominacje otrzymała dwudziestka szczęśliwców, ale ostatecznie statuetki trafiły w ręce piątki wybrańców.

Osobowością roku w kategorii "Innowacje" została Jolanta Okuniewska. Nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Olsztynie doceniono za wybitne osiągnięcia w edukacji dzieci. Za swój wkład w tej dziedzinie otrzymała także nominację do "edukacyjnego Nobla", czyli nagrody Global Teacher Prize. W kategorii "Kultura" wyróżniono pisarza, scenarzystę i krytyka, autora głośnej powieści "Excentrycy" - Włodzimierza Kowalewskiego. Wśród nagrodzonych znalazł się również Profesor Mirosław Krzemieniewski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego za badania nad produkcją energii odnawialnej ze ścieków. W dziedzinie sportu laureatem został Krzysztof Hołowczyc, a w kategorii "Samorządy" za osobowość roku uznano prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.

Galę wręczenia nagród prowadził prezes WMKB Henryk Kamiński oraz Elżbieta Grad-Cupriak. Oprawę artystyczną gali zapewnili: Zespół Pieśni i Tańca Kortowo UWM, Grupa Estradowa Flame, Katarzyna Stocka oraz Sara Szymczak z zespołem Mabs.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Do_pomorskiego
ponad rok temu ocena: 100%  2
No tak, bo Olszczyn pamięta, o tym, że Elbląg to niby region Warmii i Mazur, gdy trzeba nasze miasto wykorzystać. Natomiast, gdy chodzi o nagrody czy jakieś uznania to "nagle" Elbląg już nie jest dla Olszczyna miastem regionu. I tak od 17 lat...
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lkj
ponad rok temu ocena: 100%  1
Nie no swietnie, nagrodzeni ze srolsztyna, zero zwiazkow tematu z Elblagiem, a wy robicie na elblaskim portalu relacje. BRawo! :P
odpowiedz oceń komentarz 5 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.