› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

PFR Nieruchomości S.A. wybuduje osiedle z mieszkaniami na wynajem w Elblągu

aktualności 10 miesięcy temu    14.07.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację artykułu.Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację artykułu. fot. 

Niemal 150 mieszkań może powstać przy ulicy Legionów w Elblągu, na działce zakupionej od spółki Energa Operator. Na blisko 1,3 hektarowym obszarze planowane jest zaprojektowanie dwóch budynków z mieszkaniami na wynajem. Inwestycja jest realizowana w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, za którą odpowiada PFR Nieruchomości S.A.

Nieruchomość zakupiona od Energa Operator S.A. to działka położona w północnej części miasta, w odległości 3,5 kilometra od centrum Elbląga, do którego można dotrzeć w ciągu zaledwie kilkunastu minut. Bliskość przystanków tramwajowych i autobusowych, sklepów, szkół oraz terenów zielonych sprawia, że w tej części miasta dynamicznie rozwija komercyjne budownictwo. Teren przy ulicy Legionów jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, którego zapisy umożliwiają realizacje inwestycji mieszkaniowych.

Elbląg to miasto z ogromnym potencjałem, które coraz bardziej przyciąga deweloperów. Widać to wyraźnie po liczbie rozpoczynanych budów. PFR Nieruchomości – podobnie jak pozostałe fundusze działające na polskim rynku – oferuje mieszkania w formule najmu instytucjonalnego. Jednak, w przeciwieństwie do innych podmiotów, w sferze naszych zamierzeń inwestycyjnych są również miasta średnie. Popyt na mieszkania na wynajem istnieje także poza największymi aglomeracjami. Pokazują to nasze doświadczenia z Radomia, Świdnika czy Torunia. Najem jest mniej sformalizowany oraz posiada mniejszy próg wejścia w stosunku do zakupu mieszkania na kredyt – mówi Wojciech Caruk, prezes PFR Nieruchomości S.A.

Spółka PFR Nieruchomości jest odpowiedzialna za rozwój dwóch funduszy oferujących mieszkania w formule najmu instytucjonalnego – Funduszu Mieszkań na Wynajem i Funduszu Mieszkań dla Rozwoju i posiada około 7,5 tysiąca mieszkań wybudowanych i w budowie w ponad 40 lokalizacjach w całej Polsce.

Są to zarówno inwestycje w największych metropoliach – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście czy Łodzi, a także miastach średnich takich jak Toruń, Radom, Wałbrzych czy Świdnik. Spółka jest częścią Grupy Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju wspierającej zrównoważony rozwój kraju poprzez realizację ważnych projektów inwestycyjnych.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.