› FIRMY
› ARTYKUŁY

Piekarnia Warmińska w gronie laureatów prestiżowego konkursu

aktualności ponad rok temu    6.03.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Piekarnia Warmińska w gronie laureatów prestiżowego konkursu

Piekarnia Warmińska M.Ławrukajtis Klimkowska, M.Ławrukajtis Sp.J. znalazła sie w gronie laureatów rankingu Gazele Biznesu 2017 najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw. 

Założona w 1935 roku w Braniewie (tam do dziś znajduje się jej siedziba) Piekarnia Warmińska w ostatnich latach dynamicznie zwiększa swoje przychody oraz zatrudnienie. W 2011 roku jej przychody wynosiły 29 014 675,9 zł, w 2013 – 37 915 516,57 zł, a w 2016 roku już 41 703 714,99 zł, przy zatrudnieniu 250 osób (2016 r.). Produkty piekarni są dostępne w ponad 300 punktach sprzedaży w województwach; warmińsko-mazurskim i pomorskim. W Elblągu posiada aż 7 sklepów firmowych: przy ul. Gwiezdnej, Bema, Nowowiejskiej, Hetmańskiej, Słonecznej oraz al. Odrodzenia i Grunwaldzkiej. Odbiorcą jej produktów jest m.in. sieć handlowa Biedronka. 

To już 18 edycja Gazel Biznesu – prestiżowego konkursu biznesowego, który stanowi najstarsze zestawienie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Projekt jest realizowany w wielu krajach Europy przez dzienniki ekonomiczne należące do grupy wydawniczej Bonnier. W Polsce ranking sporządza dziennik "Puls Biznesu", nieprzerwanie od 2000 roku. Kryteria wyboru Gazel w poszczególnych krajach są dostosowane do lokalnych warunków gospodarczych, ale cel wszędzie jest ten sam: promowanie małej i średniej przedsiębiorczości.

W każdej edycji rankingu badane są wyniki firmy za pełne trzy poprzedzające lata. W bieżącej edycji weryfikowane były wyniki osiągnięte w okresie 2014, 2015 i 2016. Udział w rankingu jest bezpłatny.

O tytuł Gazeli Biznesu 2017 mogła ubiegać się firma, która spełniła wszystkie poniższe kryteria:
•    rozpoczęła działalność przed rokiem 2014 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś
•    w roku bazowym 2014 przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych
•    w latach 2014-2016 z roku na rok odnotowywała wzrost przychodów ze sprzedaży
•    w latach 2014-2016 ani razu nie odnotowała straty
•    umożliwiła analizę swoich wyników finansowych przynajmniej z trzech badanych lat (składając sprawozdania finansowe do sądów albo przekazując dane do Coface albo udostępniając je poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego).

W rankingu nie mogą brać udziału firmy oferujące usługi finansowe i powiązane z nimi, takie jak: banki, firmy ubezpieczeniowe, firmy faktoringowe, firmy leasingowe i firmy windykacyjne. W rankingu nie są uwzględniane wyniki grup kapitałowych. Ponadto nie mogą w nim znaleźć się firmy, które w badanym okresie miały chociaż raz ujemną wartość kapitału własnego.

Integralną częścią projektu jest cykl 10 spotkań w największych miastach Polski, podczas których organizatorzy wręczają zwycięzcom nagrody zwycięzcom i rozmawiają z nimi o ich największych problemach i wyzwaniach oraz nadziejach na przyszłość.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ elblążanin
ponad rok temu ocena: 100%  2
Tam kupuje ale ostatnio popsuł się chlebek kaszubski czesto sama skórka a w środku w połowie albo mniej pusto same olbrzymie dziur yi jak tu smarować kromkę jak w kromce brak wypełnienia,powietrze posmarować?No i mają drogo bardzo!na ul Odrodzenia1
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.