ponad rok temu
4.07.2017 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Najtrudniejszy dla każdej działalności jest pierwszy rok, czy nawet dłuższy okres. Szczególnie w przypadku sklepów internetowych ma to duże znaczenie. W artykule przyjrzymy się, jakie problemy mają nowe sklepy internetowe na początku swojej działalności i jakie są możliwe rozwiązania.
Problemy na starcie
Jest kilka wspólnych problemów, z którymi zmaga się wielu przedsiębiorców otwierając sklep internetowy. Wśród nich można wymienić:
– brak rozpoznawalności – sama marka, adres strony nie są jeszcze znane
– brak ruchu i sprzedaży – jako że sklep jest nowy to nie ściąga ruchu z wyszukiwarek, odesłań z innych stron czy wejść bezpośrednich. Co za tym idzie, nie ma jeszcze sprzedaży.
– koszty – otworzenie sklepu i prowadzenie to koszty, zarówno te związane bezpośrednio z prowadzeniem działalności gospodarczej jak i koszty związane z obsługą i rozwojem sklepu internetowego
Oczywiście wraz z czasem pojawia się ruch, pojawiają się pierwsze transakcje. Jednak dla powodzenia biznesu ważne jest by pojawiły się one jak najszybciej, to znaczy żeby biznes zaczął w końcu na siebie zarabiać.
Co możesz zrobić przed startem biznesu – blog
Mało osób stosuje to w praktyce a jest to znakomity pomysł na pierwszy ruch. Często uruchomienie sklepu przedłuża się – prace programistyczne, poprawki, wprowadzanie produktów. To trwa. Jednak nawet jak sklep nie jest jeszcze online to można pod docelową domeną tworzyć bloga. To znaczy na blogu publikowane są treści związane z produktami, które pojawią się w sklepie. Czyli jeśli sklep będzie oferował kosmetyki to artykuły powinny dotyczyć dbania o siebie, być z kategorii uroda. Jeśli sklep będzie miał w ofercie części do samochodów to tematyka bloga powinna być motoryzacyjna, z nastawieniem na naprawy, części.
W ten sposób można jeszcze przed uruchomieniem sklepu zbudować ruch i świadomość marki. Może nie będą to duże liczby patrząc całościowo ale na pewno na początku każdy ruch jest cenny.
Po otwarciu sklepu internetowego blog powinien być kontynuowany. To ważne, nie można przestać pisać bo treści są cennym dodatkiem i zwiększają wartość danego sklepu internetowego.
Co możesz zrobić zaraz po starcie – kampanie adwords
Kampanie Adwords jak http://www.carted.pl/kampanie-adwords/ to znakomity sposób, żeby już na starcie pojawił się od razu ruch na docelowe strony produktów na których nam zależy. Tym sposobem dość szybko powinny pojawić się transakcje i sklep powinien zacząć zarabiać.
Adwords ogólnie dość mocno rozwijany jest właśnie pod kątem sklepów internetowych. Np. nie tak dawno dodana została opcja Merchant Center, która pozwala na wyświetlanie reklam bezpośrednio samych produktów przy wynikach wyszukiwań. To mocno podnosi konwersję i zwiększa liczbę przeklików na daną podstronę produktu. Aby skorzystać z możliwości jakie daje Merchant Center, należy zadbać o to żeby nasz sklep generował plik XML (feed) z informacjami o produktach. W ten sposób dość łatwo na podstawie pliku feeda zrobimy sobie setup naszej kampanii Adwords w Merchant Center.
Zalety kampanii Adwords to między innymi możliwość zarządzania budżetem. Jeśli na starcie mamy ograniczony budżet to możemy go przyciąć (do danej stawki dziennej) lub ograniczyć liczbę słów kluczowych.
Po starcie – wpisy gościnne
Wpisy gościnne to kolejny znakomity sposób na zwiększenie ruchu. Jeśli trafią one na większy serwis to jesteśmy w stanie pozyskać cząstkę ruchu z danego serwisu. Dodatkowo taki link na pewno pomoże naszej domenie wzmacniając ją i sprawiając że będzie ona wyżej wychodzić w wynikach wyszukiwania.
Warto przygotować wpisy gościnne, które zainteresują odbiorców danej strony. Czyli trzeba tutaj uniknąć zbyt mocnego promowania swojego sklepu, bo nie o to chodzi. Ma to wyglądać naturalnie.
Pozycjonowanie
Pozycjonowanie i działania SEO to kolejny krok ku zwiększeniu ruchu. Powinno się zacząć to już od początku działania sklepu. Pierwszym krokiem jest optymalizacja sklepu tak żeby dobrze pojawiał się w wynikach wyszukiwania i był przyjazny dla Google.
Kolejny krok to zdobywanie linków tak by wzmocnić domenę.
Przy działaniach SEO warto sprawdzić jak zachowują się filtry. Chodzi o to, żeby nie generowały one zbyt wielu adresów URL. A jeśli już muszą generować to powinny one nie być indeksowane przez Google. Warto dbać o porządek w site dla naszej strony.
Porównywarki
Na rynku jest kilka porównywarek, w tym najpopularniejsze Ceneo. Jeśli nasza oferta sklepu internetowego jest konkurencyjna to można dodać nasz sklep do bazy Ceneo. Dane o produktach zaciągane są automatycznie. Znamy wiele przypadków gdzie Ceneo generowało sporo przejść i konwersji. Nie da się ukryć, że ruch na serwisie jest spory.
Podsumowując
Jak widać, z budowaniem ruchu nie trzeba czekać do samego startu sklepu. Wiele działań można podjąć już wcześniej, dzięki czemu już na starcie będzie coś się działo. Dużo daje też uruchomienie kampanii Adwords bo pozwala ona precyzyjnie sprawdzić jakie frazy dają najlepsze efekty.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |