› FIRMY
› ARTYKUŁY
B1 - Stawbud

Polskie produkty mleczne podbijają Nową Zelandię

aktualności ponad rok temu    9.10.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Polskie produkty mleczne podbijają Nową Zelandię

Od 21 listopada 2017 roku polskie produkty mleczarskie będą oferowane, po raz pierwszy w historii, na światowej giełdzie nabiału Global Dairy Trade (GDT Events) w Nowej Zelandii. 

Polskie towary sprzedawane będą za pośrednictwem Polish Dairy - pierwszego polskiego integratora obrotu. Dzięki temu rozwiązaniu każda mleczarnia w Polsce uzyska łatwy i efektywny kosztowo dostęp do międzynarodowego rynku importerów obejmującego 520 hurtowych nabywców. W obrocie uczestniczyć będą mogły te polskie mleczarnie, które podpiszą umowę o współpracy z Polish Dairy. 

W pierwszym okresie realizowany będzie obrót czterema wystandaryzowanymi produktami: odtłuszczonym mlekiem w proszku, pełnym mlekiem w proszku, masłem oraz laktozą. W kolejnym etapie przewidywane jest rozszerzenie tej listy o inne produkty.

Mirosław Szczepański, prezes zarządu Polish Dairy powiedział, że od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku polski sektor mleczarski rozwija się w szybkim tempie. „W Polsce panują doskonałe warunki do produkcji mleka, cieszymy się dobrą infrastrukturą oraz potencjałem terenów paszowych. Większość polskich mleczarni przeszła w ostatnich latach głębokie procesy modernizacyjne” – dodał.

Jego zdaniem przedsiębiorstwa te obecnie należą do najnowocześniejszych w Europie i na świecie. Polskie produkty są konkurencyjne jakościowo na rynkach międzynarodowych dzięki restrykcyjnym regulacjom odnośnie warunków pozyskiwania mleka, jego przetwarzania, przechowywania i transportu. 

„GDT oferuje polskim mleczarniom łatwiejszy dostęp do szerokiego popytu międzynarodowego, stwarza możliwość większej widoczności i efektywniejszej konkurencji na światowych rynkach. Nasze wejście na GDT jest ważnym krokiem dla Polish Dairy, dla naszych partnerów biznesowych i rolników” - podkreślił.

Według Erica Hansena, prezesa Global Dairy Trade, decyzja Polish Dairy o zaoferowaniu produktów z Polski potwierdza rolę GDT Events jako „wiodącego mechanizmu wyznaczania ceny nabiału w obrocie międzynarodowym”. 

„Europa Centralna była i jest coraz ważniejszym światowym regionem mleczarskim. Pojawienie się Polish Dairy oferującego produkty z Polski jest dowodem na rosnącą siłę narodowego sektora polskiej gospodarki jakim jest produkcja nabiału” – zaznaczył.

Polish Dairy jest pierwszym polskim integratorem hurtowego obrotu nabiałem. Oferuje efektywny dostęp do szerokiej gamy polskich produktów nabiałowych w tym wysokiej jakości proszków mlecznych i serwatkowych, serów i tłuszczy mlecznych. Dostarcza produkty, których skład, opakowanie i miejsce produkcji w najlepszym stopniu zaspokaja oczekiwania nabywców. Więcej informacji na www.polishdairy.pl.  

Global Dairy Trade to światowy lider obrotu nabiałem oferujący szeroką gamę komplementarnych usług dla branży mleczarskiej w tym, producentów i nabywców. GDT Events to organizowane dwa razy w miesiącu sesje przetargowe na których sprzedawane są masowe produkty mleczne. W aukcjach bierze udział 520 hurtowych nabywców z ponad 80 krajów. GDT Marketplace to platforma handlu elektronicznego, umożliwiająca handel produktami mlecznymi w każdej chwili w dowolnej ilości. GDT świadczy również usługę subskrypcji informacji, znaną jako GDT Insight. Więcej informacji na www.globaldairytrade.info. 

Źródło: Centrum Prasowe PAP

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.