› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

Ponad pół miliona na wspieranie szkolenia sportowego

z samorządu ponad rok temu    5.07.2016
Maciej Markowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Ponad pół miliona na wspieranie szkolenia sportowego

Dokładnie 543 tys. zł ma zamiar przeznaczyć Prezydent Miasta Elbląg w konkursie ofert na realizację zadania pod tytułem "Wspieranie szkolenia sportowego w różnych dyscyplinach". Forma zadania ma dotyczyć działań w zakresie szkolenia sportowego oraz udziału we współzawodnictwie sportowym w kategorii seniorskiej. W latach poprzednich koszt tego zadania wyniósł odpowiednio: w 2014 - 1.600.000,00 zł oraz w 2015 - 1.470.000,00 zł.

Realizacja tego zadania będzie się odbywała w terminie od 1 września do 31 grudnia, czyli przez 4 miesiące. Wysokość dotacji może ulec zmianie w przypadku zaistnienia przyczyn niemożliwych do przewidzenia w dniu ogłoszenia konkursu. Wybór ofert złożonych przez stowarzyszenia kultury fizycznej, których działalność w zakresie sportu jest jednym z celów statutowych, będzie dokonany według pewnych kryteriów.

Przede wszystkim o przyznaniu wsparcia finansowego i jego wysokości będzie decydował poziom sportowy: w przypadku gier zespołowych będzie to udział w rozgrywkach ligowych, a w dyscyplinach indywidualnych osiągnięcia na imprezach rangi mistrzowskiej. W dalszej kolejności będą brane pod uwagę:

- odbiór społeczny i tradycje w mieście;

- potencjał rozwojowy;

- wartość merytoryczna projektu, czyli np. zgodność z ogłoszeniem konkursowym, celowość oferty itd.;

- posiadanie doświadczenia oraz potencjału kadrowego, ekonomicznego i rzeczowego;

- ocena realizacji wcześniejszych projektów;

- celowość planowanych kosztów (wielkość wnioskowanej dotacji);

- wysokość wkładu własnego i środków z innych źródeł (wysokość udziału środków własnych nie może być niższa niż 20% kosztów całkowitych zadania);

- dotychczasowa współpraca podmiotu z samorządem;

- ilość adresatów zadania.

Otwarcie ofert nastąpi w dniu 19 lipca o godzinie 14:00 w Departamencie Edukacji i Sportu. Rozstrzygnięcie konkursu natomiast nastąpi 20 sierpnia 2016 roku. Prezydent zastrzega sobie możliwość odwołania konkursu bez podawania przyczyny, przesunięcia terminu składania ofert oraz zmiany terminu jego zakończenia. Oferty składać można do 15 lipca przy ul. Łączności 1 (w pokoju 100 UM).

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.