› FIRMY
› ARTYKUŁY

Poradnik e-przedsiębiorcy – jak sprzedawać na Allegro?

aktualności 9 miesięcy temu    19.02.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Poradnik e-przedsiębiorcy – jak sprzedawać na Allegro?

Rozwijanie swojej działalności w branży e-commerce wymaga dużej zaradności, a także gotowości, aby sięgać po nowe kanały sprzedaży i stale wyszukiwać klientów. W tym celu warto korzystać z różnych dostępnych opcji, wśród których na szczególną uwagę zasługują internetowe marketplace, takie jak Allegro. Największy serwis aukcyjny w Polsce, chociaż stosunkowo przystępny dla nowych sprzedawców, wymaga jednak pewnej wprawy do efektywnego zarządzania własnym kontem. Należy zatem odpowiedzieć na pytanie – jak sprzedawać na Allegro w sposób optymalny?

Przydatne wskazówki dla nowych sprzedawców

Optymalizacja sprzedaży na Allegro zaczyna się już na etapie tworzenia konto. Każda osoba, która myśli o korzystaniu z tego kanału na znaczną skalę, powinna postawić na konto firmowe. Decyzja ta przekłada się na wiele korzyści, między innymi szerszy zakres możliwości, do jakich dostęp mają sprzedawcy profesjonalni, a także większe zaufanie wśród klientów.

Warto zarazem podkreślić, że nie powinno się ograniczać do pojedynczego konta. Allegro dopuszcza korzystanie z wielu kont jednocześnie, co dla sprzedawcy może okazać się niezwykle pomocne – łatwo można skupić każde z nich na konkretnej kategorii, co pomaga w dotarciu do wybranej niszy.

Rzecz jasna, obsługa większej ilości kont może okazać się znacznie bardziej czasochłonna i narażona na pomyłki spowodowane zwykłym czynnikiem ludzkim. Problem ten można jednak łatwo rozwiązać poprzez zastosowanie wyspecjalizowanych narzędzi do zarządzania e-sprzedażą. Jednym z najlepszych opcji jest ErpBox, czyli profesjonalny system, dzięki któremu sprzedaż na Allegro (a także innych kanałach sprzedaży) można obsłużyć szybciej, prościej, a także skorzystać z szerokich możliwości jej automatyzacji. Ponadto, dedykowany manager Allegro pozwoli na wygodne tworzenie i edycję nowych aukcji, co przekłada się na odczuwalną oszczędność czasu.

Jak sprzedawać na Allegro i skutecznie rywalizować z konkurencją?

Przemyślany marketing i sprytne działania promocyjne są kluczem do zwiększania swoich zysków. Zastanawiając się, jak sprzedać na Allegro nie można myśleć tylko i wyłącznie o własnej działalności, ale i brać pod uwagę decyzje podejmowane przez konkurencję. Najbardziej oczywistą kwestią w tym kontekście jest monitorowanie cen oraz dopasowana do nich polityka cenowa – nawet różnica jednego grosza może mieć kluczowy wpływ na wybór dokonany przez klienta. Nie jest tajemnicą, że w e-commerce liczy się przede wszystkim elastyczność oraz zdolność do szybkiej reakcji na zmieniające się na rynku warunki.

Menedżer Allegro w ErpBox – dlaczego warto wykorzystać go we własnym sklepie?

Korzystanie z dużych portali aukcyjnych, takich jak Allegro, stanowi jedną z podstawowych strategii rozwoju firmy w branży e-commerce. Sprzedawcy mają okazję dotrzeć do większego grona odbiorców, działając w rozpoznawalnym marketplace, gdzie zaprezentowanie swojej oferty jest wyjątkowo szybkie i proste. Zainteresowanie klientów nie jest jednak gwarantowane – aby uzyskać satysfakcjonujące wyniki sprzedaży, należy się do niej odpowiednio przygotować.

Nowoczesne narzędzia kluczem do sukcesu w e-sprzedaży!

Skuteczny rozwój internetowej sprzedaży jest o wiele łatwiejszy, jeśli wykorzysta się dostępne, nowoczesne narzędzia. Doskonałym przykładem takiego oprogramowania jest ErpBox, czyli system do zarządzania e-sprzedażą. Zapewnia on szereg możliwości, które wykorzystać można we własnym sklepie – szczególną uwagę warto zwrócić na menedżer Allegro oraz kompleksowe opcje z zakresu automatyzacji sprzedaży.

E-sprzedawcy szczególnie cenią sobie wbudowany zestaw parametrów, dzięki któremu można w mgnieniu oka wystawiać nowe aukcje, korzystając z automatycznego uzupełniania pól podstawowych. Istotną rolę odgrywa tu również bardzo duży wybór zdjęć przykładowych, które dostępne są w bazie produktów – pozwalają one na szybkie dodawanie obrazów do oferty. Menedżer Allegro pozwala jednak na znacznie więcej przydatnych operacji – są to między innymi:

 • samodzielne tworzenie szablonów aukcji,    
 • tworzenie ustandaryzowanego opisu dla aukcji,    
 • łatwe wystawianie oraz edycja aukcji z nowym opisem,    
 • wygodne filtrowanie szerokiego zakresu wartości (aukcje, ceny, ilości),    
 • wyszukiwanie aukcji na podstawie frazy w opisie.

Na co jeszcze pozwala menedżer Allegro?

Sprawne działanie sklepu jest często uzależnione od szybkiej aktualizacji stanu magazynowego. ErpBox zapewnia sprzedawcom niezawodne narzędzia do jej obsługi poprzez menedżer Allegro. Co więcej, zapewnia on też wiele możliwości z zakresu filtrowania aukcji i pozwala na ich wygodne kopiowanie na inne konto Allegro.

Obsługa sprzedaży z wykorzystaniem menedżera Allegro staje się niebywale prosta i wygodna z uwagi na wiele przydatnych opcji, jakie ten oferuje. Z pomocą ErpBox aukcje można dodawać i usuwać w sposób hurtowy, a także masowo je włączać i wyłączać – także w formie wielowariantowej!

Narzędzi, jakie zapewnia menedżer Allegro, jest o wiele więcej. Wspomnieć warto tu m.in. o łatwym dostępie do historii zmian na aukcji, przenoszeniu zakończonych ofert do archiwum czy ponownego wystawiania zakończonych ofert, kiedy adekwatny towar wrócił na magazyn. Co więcej, wszystkie istotne informacje dostępne są w wyjątkowo czytelnej i klarownej formie.

Aby odkryć pełnie możliwości ErpBox i wszystkie opcje, do jakich dostęp zyskuje się poprzez menedżer Allegro, warto samodzielnie przetestować ten nowoczesny program! Potrzebne do tego jest jedynie konto ErpBox, które założyć można zupełnie bezpłatnie – nowych użytkowników czeka aż 21 dni testów, dzięki czemu bez najmniejszego problemu przekonają się oni o funkcjach tego dynamicznie rozwijanego systemu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.