› FIRMY
› ARTYKUŁY

Pozycjonowanie Lokalne

aktualności ponad rok temu    11.03.2016
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Pozycjonowanie Lokalne

Rynek stale się rozwija i wciąż powstają nowe działalności gospodarcze. Wiadomo, że każdy przedsiębiorca chce, aby to właśnie jego firma wzbudzała zainteresowanie większości klientów. Z tego powodu powinien być na bieżąco z obowiązującymi trendami i znać więcej niż podstawowe zasady marketingu. W dzisiejszych czasach każda firma po prostu musi mieć swoje miejsce w internecie jeśli nie chce dać przyćmić się konkurencji. Marketing internetowy pozwala w szybszy i bardziej efektywny sposób dotrzeć do klienta. Jedną z jego dziedzin jest pozycjonowanie.

Co nam daje pozycjonowanie

Pozycjonowanie to proces, który w ogromnym stopniu wpływa na popularność strony www w internecie. Wiadomo, że dzisiaj każdy użytkownik sieci korzysta z wyszukiwarki Google w celu odnalezienia informacji na dany temat. Z pozoru, wydawać by się mogło, że w pierwszej kolejności będą się wyświetlać strony, zawierające najwięcej merytorycznych informacji dotyczących interesującego nas hasła. Prawda jest jednak zupełnie inna. Na pierwszym miejscu w wyszukiwarce, wyświetlają się witryny, których właściciele korzystają z pozycjonowania. Oznacza to więc, że im większą uwagę skupimy na procesie pozycjonowania, tym większe prawdopodobieństwo, że potencjalny klient zauważy naszą stronę w wyszukiwarce, a co za tym idzie, zainteresuje się jej zawartością, co w dużym stopniu przybliża nas do dokonania  z nim transakcji sprzedaży produktu lub usługi. 

Pozycjonowanie lokalne dla mniejszych firm

Pamiętajmy jednak, że marketing nigdy nie będzie polegał na stosowaniu się do żelaznych zasad. To, w jaki sposób będziemy promowali nasza markę zależy od wielu czynników. Można tu zaliczyć historię przedsiębiorstwa, jej profil, wizerunek, rodzaj świadczonych usług czy wreszcie warunki otoczenia. Jeśli z jakiś powodów, nasza firma działa na niewielkim obszarze, powinniśmy zdecydować się na pozycjonowanie lokalne. Pozwoli to skupić uwagę odbiorców z danego obszaru, dzięki czemu staną się oni potencjalnymi klientami. To duża oszczędność finansowa - nie poświęcamy większego budżetu, przeznaczając środki w promocję na terenie całej Polski, a jedynie inwestujemy w promocję w regionie, w którym planujemy osiągnąć dobre wyniki sprzedażowe. To rozwiązanie korzystne dla mniejszych firm czy restauracji. Jeśli działalność zajmuje się np. sprzątaniem powierzchni biurowych w Warszawie, to pozycjonowanie lokalne pomoże jej dotrzeć do klientów w stolicy. Wystarczy, że do słów określających ofertę firmy, zostaną dodane określenia takie jak "Warszawa", "stolica" czy "mazowieckie". 

Sens pozycjonowania

Dlaczego warto zdecydować się na pozycjonowanie lokalne? Ze względu na konkurencję. Internet jest obecnie tak potężnym narzędziem, że w 100% pewne jest, że choćby jedna firma konkurencyjna poświęci budżet na pozycjonowanie. Poza tym, potencjalny klient, po wpisaniu w wyszukiwarkę interesujących go haseł, w pierwszej kolejności natrafi na katalogi sklepów czy serwisy ogłoszeniowe, które po prostu muszą być widoczne, aby mogły się utrzymać. Ważne jest zatem, aby to właśnie nasza strona znalazła się tuż pod nimi.  

Pozycjonowanie będzie opłacalną inwestycją, tylko wtedy, gdy usługa ta zostanie zlecona profesjonalistom. Nowa pozycja, jako doświadczony wykonawca zajmie się naszą stroną internetową podnosząc jej pozycję w sieci. Pamiętajmy, że każdy moment, w którym nasza marka nie skupia się na rozwoju, jest zasilający dla konkurencji. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.