› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Praca w Elbągu - fakty i mity

3 miesiące temu    15.07.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Praca w Elbągu - fakty i mity

Rynek pracy przeszedł z powodu pandemii koronawirusa gruntowną przemianę. Kryzys dotknął większość nawet świetnie prosperujących do tej pory branż, a bez pracy zostało wiele tysięcy osób. Sytuacja dotyczy większych, jak i mniejszych miast takich jak chociażby Elbląg oraz okoliczne miejscowości. Co warto wiedzieć o tamtejszym rynku pracy? Między innymi na te i wiele innych pytań odpowiadamy w poniższym artykule!

Praca w Elblągu - jak szukać nowej pracy

Utrata pracy to traumatyczne przeżycie, szczególnie jeśli mówimy o tak trudnym okresie jak pandemia koronawirusa. Obecnie trwają próby powrotu do stanu sprzed COVID-19, ale nie będzie to łatwe wyzwanie. W jaki sposób warto podejść do poszukiwania nowego zatrudnienia? Sprawdźmy to na przykładzie takich miast jak m.in. Elbląg.           

Rynek pracy po pandemii COVID-19

Skutki pandemii jeśli chodzi o gospodarkę i rynek pracy będziemy odczuwać przez dłuższy okres. Wielu specjalistów zauważa, że model pracy zmienił w tej kilkanaście miesięcy nie do poznania, a większość przedsiębiorstw z całą pewnością pozostanie przy pracy zdalnej lub przejdzie na mechanizm hybrydowy. Pandemia koronawirusa wpłynęła niekorzystnie na większość sektorów, ale z drugiej strony nie ma co ukrywać, że niektóre branże w tym czasie znacznie zwiększyły swoje obroty. Mowa tutaj na przykład o stanowiskach w IT, e-handlu czy sprzedaży. 

Koronawirus a praca w Elblągu 

Obecnie konkurencja na rynku pracy jest ogromna, także w Elblągu, gdzie na jedno miejsce przypada wielu kandydatów. Konieczne jest więc zachowanie cierpliwości i bycie wytrwałym aż do osiągnięcia swojego celu. Okres pandemii jest także dla wielu osób świetną okazją do zdobycia nowych kompetencji, poszerzenie umiejętności, wykształcenia czy wiedzy. Dla niektórych utrata pracy może być w tych okolicznościach początkiem nowej zawodowej drogi. Jedną z najlepszych cech jest tutaj elastyczność, która pozwoli dostosować się do niemal każdej sytuacji. 

W których branżach szukać pracy?

W mniejszych miejscowościach jak Elbląg każdego dnia, m.in. na portalu Aplikuj.pl, pojawiają się nowe oferty pracy. Pracodawcy poszukują przede wszystkim specjalistów w danych profesjach, ale nie tylko. Nadal duża część propozycji dotyczy bowiem zawodów fizycznych, w tym stanowisk w magazynach. Poszukiwani są ponadto, eksperci z ogólnie pojętego sektora informatycznego, analitycy, specjaliści w zakresie logistyki, ds. bezpieczeństwa danych, księgowości itp.  

Jak znaleźć zatrudnienie w Elblągu?

Przede wszystkim warto szukać w sprawdzonych miejscach w Internecie, gdzie obecnie mamy do czynienia z największą giełdą ogłoszeń. Oferty pracy w Bydgoszczy znajdziesz na Aplikuj.pl. Najlepiej jest na bieżąco przeglądać propozycje pracy i wybierać z nich te, które najbardziej odpowiadają naszym wymaganiom. Warto wybierać głównie te oferty, w których znajdziemy szczegółowe informacje dotyczące oczekiwań pracodawcy oraz warunków finansowych. Im więcej szczegółów, tym lepiej! Nie pozostaje więc nic innego, jak przygotowanie CV oraz listu motywacyjnego. Życzymy powodzenia!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.