› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

Praca w mieście Elbląg or something like that

aktualności 4 miesiące temu    10.07.2019
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Praca w mieście Elbląg or something like that

Elbląg jest miastem położonym w województwie warmińsko-mazurskim. Województwo to od lat zmaga się od lat z jednym z najwyższych wskaźników bezrobocia w Polsce. Wszystko ze względu na słabo rozwinięty przemysł w tym regionie, a także mocne ukierunkowanie działalności na turystykę, która poza sezonem, który w naszym kraju trwa około 5 miesięcy, mocno kuleje. Czy ciężko znaleźć ciekawe oferty pracy w Elblągu? Jak wygląda sytuacja w sektorze przedsiębiorstw i wiele innych w dalszej części wpisu.

Gdzie najłatwiej znaleźć pracę w Elblągu

Według danych statystycznych problemy ze znalezieniem pracy w Elblągu mają głównie osoby po 40 roku życia. Młodzi ludzie, to rzadkość wśród bezrobotnych. Wytłumaczeniem tego zjawiska może być fakt, iż wielu z nich postanowiło po prostu wyjechać za praca w inne rejony kraju lub za granice. Poszukując pracy w Elblągu, można natknąć się głównie na oferty stanowisk związanych z handlem i sprzedażą, zwłaszcza w dużych sklepach wielkopowierzchniowych.

Co jedna ze specjalistami i osobami, które mają wyższe wykształcenie? Oferty pracy z tych dziedzin działalności to wciąż rzadkość, chociaż sytuacja ma się na pewno o wiele lepiej niż jeszcze kilka lat wcześniej. Wiele nowo powstałych fabryk, które ulokowały swoje siedziby w tym miejscu ze względu na korzystne warunki. Daje miejsce zatrudnienia coraz większe ilości mieszkańców samego Elbląga, jak i okolic. Wśród zakładów produkcyjnych wciąż w tym rejonie dominuje meblarstwo i szeroko pojęta obróbka drewna. To właśnie w tej dziedzinie można znaleźć jedne z najciekawszych ofert pracy, które pozwalają na godziwe zarobki.

Elbląg wciąż walczy z dużym konkurentem, jakim jest oddalony o 60 kilometrów Gdańsk. Większość inwestorów woli wybrać właśnie dużą aglomerację miejską lepiej przystosowaną do ich potrzeb, stąd też niewielka ilość inwestycji, które mogłyby się stać potencjalnym miejscem pracy dla setek osób w mieście.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Wojciech
4 miesiące temu 1
Fajny serwis pracy. Nie znalem go wcześniej.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.