aktualności |
ponad rok temu
20.03.2015 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 7 / 86% |
A A A |
Wiele osób w dzisiejszych czasach, w swojej pracy wykonuje zadania nie wymagające bezpośredniego kontaktu z szefem czy współpracownikami, a co więcej nawet obecności w biurze firmy. Wynika to z tego, że wiele rzeczy możemy wykonać przy pomocy komputera, a efekt swojej pracy przesłać przez internet. Zdalny sposób pracy staje się co raz bardziej popularnym sposobem na zarabianie pieniędzy. Skoro tak się dzieje, niewątpliwie musi być wiele plusów takiego systemu pracy, ale nic w rzeczywistości nie jest tylko czarne lub białe, stąd na pewno są i minusy tego typu rozwiązania.
Zacznijmy jednak on zalet, niewątpliwie największym plusem zdalnej pracy jest oszczędność związana z brakiem konieczności wynajęcia biura. Firma zatrudniająca pracownika nie musi się przejmować, gdzie ustawić biurko i komputer, a co więcej często nie musi tego komputera nawet udostępniać, ponieważ obecnie praktycznie każdy ma w swoim domu sprzęt komputerowy, który jest w stanie sprostać wymaganiom większości dziedzin pracy. To ułatwienie jest szczególnie widoczne u drobnych przedsiębiorców, którzy nie mają w swoich biurach możliwości na ulokowania nowych pracowników, a często do niektórych zleceń potrzebują dodatkowych rąk do pracy. Osoba w ten sposób zatrudniona niejednokrotnie dzięki temu może również uzyskać większe wynagrodzenie, bo jej pracodawca nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów związanych ze stworzeniem miejsca pracy, a tym samym może podzielić się zaoszczędzonym kapitałem.
Duże znaczenie ma również komfort pracy. Pracując zdalnie nie musimy się przejmować firmowym dress codem, czy potrzebą wyskoczenia na chwilę w ciągu dnia z pracy, by załatwić swoją prywatną sprawę. Istotne jest jedynie terminowe wykonanie zlecenia, dlatego samemu trzeba umieć dobrze zarządzać swoim czasem. Dla niektórych tu pojawi się pierwszy minus pracy zdalnej - jeśli nie potrafimy być na tyle zdyscyplinowani, by na bieżąco wykonywać swoją pracę, nie rozpraszać się przez portale społecznościowe, czy inne strony internetowe przeglądane w wolnej chwili, będzie nam ciężko wykonać zlecenie terminowo.
Innym minusem pracy zdalnej jest brak bezpośredniego kontaktu z szefem i współpracownikami. Często po pewnym czasie przychodzi moment znużenie i chęć odpoczęcia od pracy. Będąc samemu nikt nas nie zmobilizuje do pracy, jednak gdy siedzimy wśród innych osób samo zauważenie, że oni wciąż pracują zacznie działać na nas mobilizująco. Niejednokrotnie może się zdarzyć również sytuacja, w której będziemy mieć z czymś drobny problem bądź wątpliwość. Wówczas dużo szybciej się z tym uporamy, gdy ktoś obok nas nam to szybko wyjaśni, niż mielibyśmy wykonywać telefony i konsultować się zdalnie.
Jak widać praca zdalna ma dużo plusów, szczególnie ekonomicznych, ale decydujące znaczenie, czy taki sposób będzie dla nas korzystny ma nasze usposobienie i własna dyscyplina, a także rodzaj wykonywanej pracy, ponieważ w niektórych sytuacjach dużo łatwiej może być wykonać zlecenia mając wokół siebie współpracowników bądź szefa, aniżeli robić to zdalnie we własnym domu.
Artykuł został przygotowany przez Centrum biznesowe Ogrodowa58 - Wszystko czego potrzebuje Twój biznes.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |