› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

Promocja Bażantarni i Kanału Elbląskiego

aktualności 3 miesiące temu    29.04.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Promocja Bażantarni i Kanału Elbląskiego

W Kamieniczkach Elbląskich odbyło się spotkanie Prezydenta Witolda Wróblewskiego z przedstawicielami branży turystycznej. Było ono między innymi okazją do zaprezentowania kierunków rozwoju miasta i omówienia podejmowanych działań z zakresu promocji i turystyki.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi  hotelarze, touroperatorzy, a także przedstawiciele firm, instytucji oraz organizacji pozarządowych zajmujących się w Elblągu i w okolicy szeroko rozumianą turystyką.

Bardzo się cieszę, że po raz kolejny przyjęli Państwo nasze zaproszenie i że możemy omówić podejmowane oraz planowane działania z zakresu promocji i turystyki w naszym mieście 

– podkreślał Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Prezydent przedstawił sytuację finansową miasta oraz najważniejsze realizowane i planowane inwestycje miejskie. Wśród nich także te, które mają służyć zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Mowa między innymi o rewitalizacji Parku Dolinka i basenu miejskiego, na które samorząd poszukuje dofinansowania, czy utworzeniu ścieżek dydaktycznych na cele turystyczno-rekreacyjne. To zadanie otrzymało unijne wsparcie i obecnie trwa procedura wyłonienia wykonawcy.

Podczas spotkania Prezes Elbląskiego PTTK – pan Leszek Marcinkowski – przedstawił stan przygotowań do rozpoczynającego  się sezonu turystycznego oraz omówione zostały działania związane z promocją Elbląga:

W naszym mieście realizowany był program „Zakochaj się w Polsce”. W maju rozpoczynamy trzymiesięczną kampanię promującą walory Bażantarni, będziemy też realizowali kampanię Elbląg na szlaku promującą Kanał Elbląski – wyliczał między innymi Adam Jocz dyrektor Departamentu Promocji, Kultury i Turystyki.

Uczestnicy spotkania zapoznali się również z koncepcją rozbudowy elbląskiego lotniska. Perspektywy rozwoju zaprezentował Pan Jacek Sobolewski Prezes Elbląskiego Aeroklubu. Rozmawiono również o szansach na rozwój turystyczny miasta i regionu w kontekście budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.
 

Rzecznik prasowy prezydenta Elbląga Joanna Urbaniak

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ novak
3 miesiące temu ocena: 100%  2
zero pomysłów na turystykę całe Stare miasto zawalone autami zero parkingu dla autokarów z turystami na Starówce syf jak mało kiedy chodniki zapaskudzone przez psy . i w końcu może niech ktoś spojrzy na plan zagospodarowania przestrzennego i zobaczy do czego jest przeznaczony teren po żegludze Gdańskiej bo na pewno nie to co jest tam teraz.
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anty
3 miesiące temu ocena: 100%  1
Promocja ale czego? :) Najpierw naprawcie most, brzegi, zagospodarujcie Górę Chrobrego i zrewitalizujcie basen do stanu w jakim był.
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.