› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Prowadzisz firmę? Zobacz, co możesz wziąć w leasing!

aktualności 10 miesięcy temu    4.12.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Prowadzisz firmę? Zobacz, co możesz wziąć w leasing!

Pojazdy, urządzenia elektroniczne, sprzęty, a nawet… pracowników – to tylko niektóre z rzeczy, które przedsiębiorca może wziąć w leasing. Co jeszcze jest możliwe w tej formie finansowania?

Na pytanie „co można wziąć w leasing?” odpowiedź jest w zasadzie prosta: prawie wszystko. Wiele zależy od naszych potrzeb i oczywiście od oferty firmy leasingowej. Warto jednak wiedzieć, że choć wyleasingowanie samochodu czy innego pojazdu jest możliwe u prawie każdego leasingodawcy, tak już bardziej specjalistyczne sprzęty czy maszyny wymagają większego reaserchu.

Przedmioty (i nie tylko), które możemy wziąć w leasing, można pogrupować w 7 najpopularniejszych. Niektóre z nich wydają się oczywiste, inne zaś mogą budzić zdziwienie u mniej zorientowanych w ofertach leasingodawców osób. Co można wziąć w leasing dla firm?

1. Pojazdy

Najpopularniejszym z nich jest rzecz jasna samochód osobowy. To jednak niejedyny środek lokomocji, który możemy wziąć w leasing. Do tej kategorii zalicza się jeszcze: auta dostawcze i ciężarowe, motocykle, naczepy, a nawet… autobusy. Co więcej, klienci mogą wziąć w leasing transport ciężki – to oferta przeznaczona dla firm budowlanych, logistycznych czy transportowych.

2. Maszyny

Te zazwyczaj wiążą się z działalnością rolniczą (choć nie tylko) i obejmują takie sprzęty jak ciągniki czy kombajny. W ramach np. PKO Leasing w zakresie maszyn rolniczych można skorzystać z oferty finansowania w formie leasingu finansowego, operacyjnego lub zwrotnego. 

3. Urządzenia elektroniczne

Mogą to być sprzęty komputerowe, ale także tablety, laptopy czy telefony, a nawet telewizory, głośniki czy sprzęt audio potrzebne obecnie w większości firm. Ten rodzaj leasingu jest często wykorzystywany w rozmaitych branżach – w końcu trudno obecnie prowadzić działalność offline. Kiedy zaś do firmy trzeba zakupić nowy sprzęt, wielu przedsiębiorców woli uiszczać za niego comiesięczne raty leasingowe niż płacić jednorazowo dużą sumę za całość wydatków.

4. Sprzęty specjalistyczne

Mogą to być na przykład sprzęty medyczne takie jak specjalistyczne aparatury wykorzystywane w laboratoriach, gabinetach, aptekach czy przychodniach.

5. Wyposażenie biur czy warsztatów

 Do prowadzenia działalności firma – poza elektroniką czy specjalistycznym sprzętem – potrzebuje też zwyczajniejszych elementów codziennego użytku takich jak meble czy artykuły gospodarstwa domowego: lodówki, ekspresy do kawy, a nawet kuchenki, piekarniki, okapy, pralki czy zmywarki. Wszystko to także można wziąć w leasing.

6. Pracownicy

Ten punkt może budzić największe zdziwienie, ale tak, to prawda: w leasing można wziąć pracowników, którzy są potrzebni w firmie. Jednak nie do końca dotyczy to ludzi w formie fizycznej, a po prostu usług, które świadczą. Wykwalifikowanego pracownika możemy wynająć od agencji pracy tymczasowej do realizacji zadania w krótkim odcinku czasu lub po prostu wtedy, gdy nasi pracownicy są na urlopach lub zwolnieniach. Taki układ oznacza doraźną pomoc w sytuacji, gdy przedsiębiorca potrzebuje dokonać szybko jakąś pracę przy kurczącym się terminie końcowym.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.