› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

Przebudowa kąpieliska. Firma z Warszawy za 6 tys. zł opracuje studium wykonalności

aktualności 10 miesięcy temu    5.08.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. archiwum elblag.net / Marcin Mogiałło

Pisaliśmy jak będzie wyglądało po przebudowie Kąpielisko Miejskie przy ul. Spacerowej w Elblągu, z basenami o powierzchni 3 tys. metrów kwadratowych, zjeżdżalniami, rwącymi rzekami, plażami i bulwarami. Dziesięć firm (bez elbląskiej) walczyło o zamówienie na wykonanie studium wykonalności, wygrała ta z Warszawy. 

W pierwszym etapie powstanie: basen z torami sportowymi, brodzik dla dzieci oraz system pięciu zjeżdżalni o długości do 81 metrów.

Druga strefa i kolejny etap inwestycji to park nad rzeką Kumielą wyposażony: w place zabaw, bulwary spacerowe, elementy małej architektury, boiska do siatkówki plażowej i badmintona, oraz mały plac zabaw dla dzieci.

Trzeci etap zakłada budowę hotelu ze SPA oraz basenów rekreacyjnych, które będą połączone rwącą rzeką. Ta inwestycja jest w całości przeznaczona dla inwestora prywatnego.

Opracowano koncepcję programowo-przestrzenną rewitalizacji otwartego Kąpieliska Miejskiego w Elblągu. Powstała wizualizacja. Przeczytaj o tym tutaj. W Biuletynie Informacji Publicznej ukazała się informacja Witolda Wróblewskiego, prezydenta Elbląga.

Teraz miasto wyłoniło firmę Habitat Prime Sp. z o. o. z Warszawy, która za 6 tys.150 zł  (brutto) opracuje studium wykonalności wraz z analizą finansowo-ekonomiczną dla projektu: „Rewitalizacja/przebudowa odkrytego Kąpieliska Miejskiego w Elblągu”.  O to zamówienie walczyło 10 firm: trzy z Wrocławia, dwie z Torunia i po jednej z Olsztyna, Zamościa, Cieszyna, Białegostoku i Warszawy. Dwie „najdroższe” żądały nawet powyżej 12 tys. zł.  

Kwota, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, podana bezpośrednio przed otwarciem ofert wyniosła: 8 130,08 zł (netto).

Kryterium oceny ofert była w 50 procentach cena, i tak samo ważne jest doświadczenie firmy. Im więcej referencji, tym więcej otrzyma punktów. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ tatus505
10 miesięcy temu ocena: 67%  2
A więc dalej basenu dla mieszkańców nie będzie będzie pare brodzików dosłownie kaluże po deszczu a hotel z basenem dostanie jakiś koleś z układów te bajorka co maja powstać to bajorka o najwi,ekszej głębokości 1,30 tak że nie popływa nikt chyba że po warszawsku pazurami po piasku
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anonimek1
10 miesięcy temu ocena: 50%  1
Wygrała najtańsza, ciekawe jak będzie z jakością projektu... Bo za 5 000 PLN netto to nie wróżę rewelacji.
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.