› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Przemysłowe zastosowania wózków paletowych

aktualności ponad rok temu    26.02.2015
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Przemysłowe zastosowania wózków paletowych

Przemysłowe zastosowania wózków paletowych są bardzo szerokie. Są one wykorzystywane przez firmy z najrozmaitszych branż. Zazwyczaj wykorzystuje się je do transportu na wewnętrznego na niewielkie odległości różnych typów ładunków (gotowych towarów, półproduktów, części i elementów), a także do ich podnoszenia.

Można je spotkać we wszelkiego typu hurtowniach, magazynach, sklepach wielkopowierzchniowych, składach i tym podobnych miejscach. Często wykorzystuje się je także na platformach załadowczych (na przykład w stoczniach) oraz w dużych pojazdach transportowych.

Chociaż szczegóły konstrukcyjne w przypadku różnych modeli są bardzo podobne, to wózki paletowe mają bardzo zróżnicowane możliwości związane z maksymalnym udźwigiem (niektóre modele doskonale radzą sobie nawet z ładunkami sięgającymi kilku ton), maksymalną wysokością podnoszenia oraz wydajnością. Z reguły są to wózki z napędem ręcznym, ale innowacja w postaci zastosowania napędu elektrycznego znacząca zwiększa ich wydajność i stanowi ogromne ułatwienie w pracy operatora.

Dzięki silnikowi elektrycznemu oraz zastosowaniu specjalnych systemów łagodzących wstrząsy operator ma zapewniony większy komfort podczas pracy i nie musi prowadzić wózka wyłącznie za pomocą siły własnych mięśni. Wózki paletowe można znaleźć w asortymencie oferowanym przez co najmniej kilkanaście popularnych i docenianych w branży marek. Pewną alternatywą dla fabrycznie nowych modeli są wózki używane. Wiele z nich jest całkowicie sprawnych, w doskonałym stanie technicznym, a cena egzemplarzy używanych bywa korzystniejsza, co ma szczególne znaczenie dla przedsiębiorców przywiązujących wagę do oszczędności. 

Firma zainteresowana wózkami paletowymi może je kupić, wynająć lub wziąć w leasing. Pozwala to wybrać najdogodniejszą pod względem ekonomii i wydajności formę wykorzystywania urządzenia. Nawet przedsiębiorstwa o specyficznych wymaganiach nie mają dziś trudności ze znalezieniem modelu idealnie pasującego do ich indywidualnych oczekiwań, wynikających na przykład z rodzaju, wagi czy też rozmiarów przewożonego ładunku lub związanych z warunkami jego przechowywania. Dostępne są nawet wysokospecjalistyczne modele wózków paletowych, w tym przystosowane do pracy w niskich temperaturach, które mogą pracować w chłodniach przemysłowych.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.