› FIRMY
› ARTYKUŁY

Przetarg na budowę wrót sztormowych na Tudze

aktualności 3 miesiące temu    12.08.2019
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Krajobraz żuławski: rzeka Tyna; w tle zabytkowa parowa pompa odwadniająca w RóżanachKrajobraz żuławski: rzeka Tyna; w tle zabytkowa parowa pompa odwadniająca w Różanach fot. Ryszard Siwiec (archiwum Elblag.nett)

Wody Polskie poszukują wykonawcy wrót sztormowych na rzece Tudze. W piątek, 8 sierpnia 2019 r., zostało opublikowane ogłoszenie o przetargu.

Budowa wrót sztormowych u ujścia Tugi do Szkarpawy jest jednym z zadań dofinansowanego przez Unię Europejską projektu "Kompleksowe Zabezpieczenie Przeciwpowodziowe Żuław - Etap II - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku".

Wrota mają powstrzymywać wody powodziowe wdzierające się do rzek  z Zalewu Wiślanego podczas zjawiska cofki, wywołanego wiatrami sztormowymi. Takie wezbrania zagrażają Nowemu Dworowi Gdańskiemu oraz terenom przyległym do koryta rzeki Tugi. realizacja inwestycji wydatnie zmniejszy zagrożenie powodziowe regionu.

Termin składania ofert w przetargu upływa 11 września br.

Ogłoszenie o przetargu znajdziesz TUTAJ: https://wodypolskie.bip.gov.pl/publiccontracts/view/19933

Bogusław Pinkiewicz, komunikacja społeczna i edukacja ekologiczna, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku, ul.ks.Franciszka Rogaczewskiego 9/19, 80-804 Gdańsk

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ zx
3 miesiące temu ocena: 100%  1
Fajnie że je remontują. To bezpieczeństwo dla wszystkich nad tą rzeką. Jednak więcej dbałości, Fotka to TYNA, dopływ rzeki Elbląg. Na zdjęciu zabytkowa parowa pompa odwadniająca w Różanach .Czyli dzwoni w kościele, lecz nie wiadomo w którym....
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.