› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

PWSZ w Elblągu podpisała dwie umowy o współpracy

aktualności 7 miesięcy temu    17.01.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
2 zdjęćPWSZ w Elblągu podpisała dwie umowy o współpracy fot. PWSZ w Elblągu

17 stycznia 2019 r. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu podpisała dwie umowy o współpracy: z Kołem Seniorów Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich w Elblągu oraz z Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu.

Uczniowie będą uczestniczyć w wykładach i warsztatach odbywających się w PWSZ.

17 stycznia br. Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu – prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk podpisał umowę o współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu reprezentowany przez Dyrektor – mgr Beatę Tuzimek.

Zawarte porozumienie umożliwi zacieśnienie stosunków między społecznością akademicką PWSZ w Elblągu a społecznością uczniowską Szkoły. Obie strony zobowiązały się do wspierania inicjatyw dążących do współpracy oświatowej, w tym szczególnie zacieśnienia relacji edukacyjnych tak aby młodzież pogłębiała swoją wiedzę o doświadczenia akademickie.

Uczelnia zobowiązała się udzielać pomocy uczniom Szkoły w zakresie:

 • dostępu do wybranych wykładów akademickich oraz zajęć praktycznych dla zainteresowanych uczniów;
 • merytorycznej pomocy w opracowywaniu programów edukacyjnych;
 • dostępu do kół naukowych najzdolniejszym uczniom.

Na mocy umowy Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu zobowiązał się natomiast do umożliwienia przedstawicielom PWSZ w Elblągu promocji inicjatyw uczelnianych oraz oferty edukacyjnej wśród uczniów i ich rodziców oraz udostępnienia wszelkich możliwych mediów (www, tablic ogłoszeń, szkolnego radiowęzła itp.) do celów promocyjnych PWSZ w Elblągu.

Porozumienie o współpracy z Kołem Seniorów Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich w Elblągu

Mając na uwadze zasadność edukacji osób starszych, wzmocnienie pozycji seniorów a także wykorzystanie ich wiedzy, umiejętności i doświadczenia życiowego Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu podpisała porozumienie o współpracy z Kołem Seniorów Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich w Elblągu. Z ramienia Uczelni w spotkaniu udział wzięli Rektor prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk oraz Prorektor ds. Organizacyjnych dr Irena Sorokosz. Koło Seniorów STOP reprezentowali Prezes Zarządu dr inż. Józefa Adama Zapalskiego i Skarbnik Koła Krystyna Zapalska.

W ramach umowy zawartej 17 stycznia br. PWSZ w Elblągu objęła patronat naukowy nad Kołem Seniorów STOP w Elblągu. Dodatkowo Uczelnia zobowiązała się do: propagowania działań na rzecz zdrowego, pogodnego i pożytecznego trybu życia ludzi starszych oraz użyczenia sal na planowane spotkania tematyczne. Ze strony Stowarzyszenia zostały złożone deklaracje pomocy studentom i kadrze wykładowców w zakresie prowadzonej przez nich działalności edukacyjnej i naukowej na rzecz osób starszych.

Podczas spotkania obie strony wspólnie podkreśliły wolę wzajemnej współpracy oraz zadeklarowały chęć wzajemnego uczestnictwa w realizacji zadań publicznych skierowanych na edukację osób starszych.

Justyna Odya
Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu

 • PWSZ w Elblągu podpisała dwie umowy o współpracy
 • PWSZ w Elblągu podpisała dwie umowy o współpracy
ilość zdjęć 2 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.