› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

PWSZ w Elblągu uhonorowana prestiżową nagrodą

aktualności 9 miesięcy temu    18.09.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
PWSZ w Elblągu uhonorowana prestiżową nagrodą

Miło nam poinformować, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu znalazła się w gronie najbardziej innowacyjnych podmiotów w Polsce i otrzymała Polską Nagrodę Innowacyjności 2018.

Polska Nagroda Innowacyjności jest programem gospodarczym prowadzonym przez Polską Agencję Przedsiębiorczości i redakcję „Forum Przedsiębiorczości” w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Nagrodę otrzymują najbardziej innowacyjne oraz kreatywne uczelnie, instytuty, firmy i instytucje, których działalność prowadzi do wprowadzenia nowatorskich rozwiązań. To podmioty, których praca badawczo-rozwojowa znajduje zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki, przyczyniając się do jej rozwoju. Nagrody są wyrazem uznania dla prowadzonej działalności i uhonorowaniem jej sukcesów.

Za najbardziej innowacyjny nasz produkt uznano system praktyk zawodowych, który legł u podstaw koncepcyjnego pozakonkursowego projektu p.n.: „Projekt Pilotażowych Praktyk Zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych”. Projektem administracyjnie prowadzonym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego objęto ponad 30 uczelni, przede wszystkim wyższych szkół zawodowych w całej Polsce. Kwota finansowania wynosi 135 mln zł.

Osiągnięcia nominowanych do PNI są prezentowane każdego miesiąca na łamach papierowego i internetowego wydania „Forum Przedsiębiorczości”. Udział w programie jest zatem doskonałą okazją do promowania ciekawych, nowatorskich rozwiązań – między innymi tych z wykorzystaniem pieniędzy unijnych.

Wręczenie nagród laureatom będzie miało miejsce na uroczystej gali Międzynarodowych Targów Poznańskich w trakcie Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości. W dotychczasowych edycjach programu wyróżniono kilkadziesiąt najlepszych jednostek badawczo-rozwojowych, uczelni, a także innowacyjnych firm w naszym kraju.

Pozostałe nagrody, wyróżnienia i certyfikaty otrzymane przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Elblągu: Uczelnia Liderów (w latach 2011-2018), U-MULTIRANK, ISO 9001, EuroSymbol Synergii Nauki i Biznesu, status Autoryzowanego Centrum Egzaminacyjnego Pearson, Ministerialne nagrody dla Instytutu Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego, wyróżnienie przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, wysokie pozycje w rankingach miesięczników „Perspektywy” i „Rzeczpospolita”.

Justyna Odya, Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.