› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
B1 - Stawbud

Ranking kont dla spółek – gdzie można go znaleźć?

aktualności miesiąc temu    4.10.2023
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Ranking kont dla spółek – gdzie można go znaleźć?

Gdy startuje się z własną spółką z o.o., nie można zapominać o założeniu konta i powiadomieniu o tym urzędu skarbowego. Niemal każdy bank oferuje propozycje dla klientów biznesowych, więc wybór jest spory. Jak znaleźć najlepszą ofertę i czy warto skorzystać z rankingu?

Zestawienie najlepszych kont dla spółek

Ranking kont dla sp. z o.o., który znajduje się na stronie internetowej Bankier SMART, to rewolucyjne zestawienie dla młodych przedsiębiorców. Stanowi ogromną pomoc w znalezieniu idealnej oferty na rachunek bankowy dla m.in. spółek. Porady dla siebie znajdą tam także osoby prowadzące inne typy działalności czy klienci prywatni.

Zaletą zestawienia jest to, że dane z wszystkich czołowych banków są zgromadzone w jednym miejscu. Dzięki temu przegląda się tam propozycje takich placówek jak mBank, PKO czy Millenium Bank. Co więcej, analitycy zaprojektowali ranking w taki sposób, aby przy każdej opcji widniały tylko najważniejsze parametry.

Większość z nich da się rozwinąć, żeby poznać szczegółowe dane, jednak już w pierwszej chwili zauważa się klarowność witryny. Opcje są ponumerowane na podstawie analizy systemu, która z nich powinna być najdogodniejsza dla klienta. Warto się z nimi zapoznać samodzielnie, ponieważ każdy internauta może mieć inne priorytety.

Pierwszy parametr każdej oferty to cena za prowadzenie rachunku, która przeważnie wynosi 0 złotych. Trzeba ją jednak uwzględnić, ponieważ niektóre placówki wymagają opłat za świadczenie usługi lub oczekują jej po upływie okresu promocyjnego, o czym przedsiębiorca musi wiedzieć.

Kolejna kwestia to koszt użytkowania karty. Najczęściej łatwo go zniwelować poprzez spełnienie prostych warunków np. aktywnego korzystania z transakcji bezgotówkowych. Powinno się więc przeczytać, na jakich zasadach dany bank nalicza marżę.

Następnie przechodzi się do bankomatów. Zwykle właściciele spółek mogą cieszyć się darmowym korzystaniem z urządzeń, ale poleca się sprawdzanie aktualnych ofert, gdyż ich warunki mogą ulec zmianie. Niekiedy za wyjęcie gotówki z maszyny trzeba zapłacić kilka złotych.

Ostatnią kwestią, jakiej warto poświęcić chwilę, stanowi bonus. Premie za spełnienie pewnych wymogów banków okazują się przydatne szczególnie w początkowej fazie rozwoju spółki. Czasami prezenty od instytucji finansowych wynoszą około 3 tys. zł, co pozwala na pokrycie np. zakupu jakiegoś sprzętu do pracy. W tej cenie można nabyć służbowy telefon czy laptopa.

Niestety, nie wszystkie banki proponują takie formy nagradzania klientów korzystających z kont dla spółek. Tym bardziej warto docenić obecność w rankingu tych, które chętnie premiują nowych właścicieli rachunków.

Aby uzyskać jeszcze więcej informacji na temat danej oferty, należy kliknąć literę „i” znajdującą się po prawej stronie każdego paska z propozycję. Tam widnieją m.in. koszty za wykonywanie przelewów, co w przypadku firm powinno mieć duże znaczenie.

Jeśli konto oferuje jeszcze jakieś dodatkowe funkcjonalności, również można je tam znaleźć. Należą do nich m.in.:

 • księgowość online,
 • przelewy na telefon,
 • kantor internetowy.

Po co zakładać konto dla spółki? Czy to konieczne?

Konto dla spółki to obowiązek wszystkich przedsiębiorców decydujących się na tę formę działalności. Od razu po uruchomieniu interesu powinni oni załatwić w banku tę formalność, a następnie poinformować o tym stosowny urząd skarbowy. Rachunek jest bardzo ważny, ponieważ istnieje prawny zakaz użytkowania osobistego ROR-u w ramach spółek.

Jeśli przedsiębiorcy chcą wykonywać przelewy i transakcje bezgotówkowe (bez czego trudno dziś funkcjonować), to muszą założyć konto w banku dla swojego biznesu. Daje im to nie tylko szereg możliwości wygodnego zarządzania sprawami finansowymi, ale także gwarantuje bezpieczeństwo środków.

Rachunek należący do spółki stanowi jeden z elementów niezbędnych do budowania profesjonalnego wizerunku w branży. Zwiększa poziom zaufania zarówno ze strony klientów, jak i partnerów biznesowych. Co więcej, jest on ogromnym uproszczeniem w prowadzeniu rzetelnej księgowości.

Wszystkie transakcje zapisują się w historii, którą da się sprawdzić w ramach bankowości internetowej i w aplikacji mobilnej. Dzięki temu można też łatwo zarządzać środkami i np. wykonywać przelewy na inne rachunki. Banki często oferują również specjalne usługi dla spółek, takie jak pożyczki, leasingi czy ubezpieczenia.

Konto dla spółki – jakie dokumenty przygotować?

Niezależnie od tego, czy chce się założyć konto przez internet, czy stacjonarnie, należy przygotować następujące dokumenty:

 • numer REGON,
 • umowa zawarcia spółki,
 • wypis z KRS,
 • dowody osobiste wspólników.

Jeśli rolę wspólników odgrywają podmioty, które nie są osobami fizycznymi, to powinno się przygotować inne dokumenty potwierdzające ich dane. Bez tego nie uda się uruchomić rachunku w żadnym banku.

Aby rozpocząć procedurę online, można kliknąć napis „Dalej” w rankingu Bankier SMART. Nastąpi wtedy przekierowanie do formularza kontaktowego z wybranym bankiem. Poza tym wszystko da się załatwić w oddziałach stacjonarnych w Elblągu i całej Polsce.

Chcąc uniknąć kolejek, warto umówić się wcześniej na wizytę w placówce z konsultantem. Aktualnie sporo klientów wybiera jednak uruchomienie konta przez internet, ponieważ jest to szybkie i nie wymaga wychodzenia z domu. Da się też skorzystać z ofert banków, które znajdują się daleko.

Wraz z papierami należy złożyć wniosek, na którego podstawie podpisuje się umowę. W dokumencie zawarte są wszystkie regulacje dotyczące użytkowania konta, w tym informacje o wszelkich związanych z nim opłatach.

Korzyści z prowadzenia spółki w Elblągu

Prowadzenie spółki to szansa na spełnianie swoich marzeń zawodowych, ciągły rozwój i nieustanne dążenie do stawianych sobie celów. Otwarcie własnej działalności w Elblągu to wsparcie lokalnej gospodarki i utworzenie nowych miejsc pracy dla społeczności.

Właściciele spółek mają większą swobodę w planowaniu swojej pracy niż osoby zatrudnione w ramach etatów. To idealna opcja dla indywidualistów i osób ze zdolnościami przywódczymi. Ten rodzaj działalności umożliwia skupienie się na branży, która stanowi pasję przedsiębiorcy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.