› FIRMY
› ARTYKUŁY

Rewitalizacja kąpieliska coraz bliżej. Będą badania geologiczne

aktualności ponad rok temu    19.05.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A

Na wniosek miasta zostało wszczęte postępowanie w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji polegającej na przebudowie (modernizacji) Kąpieliska Miejskiego. Poinformował o tym prezydent Elbląga w Biuletynie Informacji Publicznej. Ponadto miasto szuka chętnych, by wykonały na tym terenie badania geologiczne.

Gdy zapadła decyzja o rewitalizacji kąpieliska przy ul. Spacerowej ratusz 6 maja 2016 roku ogłosił konkurs, zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych.

10 października 2016 roku rozstrzygnięto konkurs. Zwycięzca Jerzy Hnat ArchitekciPL z Gliwic zdaniem komisji konkursowej, czytelnie opracował osiową kompozycję zagospodarowania i zabudowy terenu. Ciekawy był pomysł rewitalizacji historycznej niecki basenu oraz ciągu rekreacyjnego wzdłuż rzeki Kumieli, jako elementu powiązania z Europarkiem. Prawidłowo zlokalizował zespół basenów, racjonalne i efektywne rozwiązał gospodarkę wodną w basenach oraz nie zapomniał o energooszczędności.

Teraz na wniosek miasta zostało wszczęte postępowanie w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego polegającej na:

przebudowie (modernizacji) obiektu Kąpieliska Miejskiego przy ul. Spacerowej w Elblągu w ramach zadania: „Rewitalizacja Kąpieliska Miejskiego w Elblągu – Europark etap I”. 

- czytamy w obwieszczeniu prezydenta Elbląga.

Ponadto miasto szuka firmy, która wykonałaby badania geologiczne.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie badań geologicznych oraz sporządzenie dokumentacji geologiczno-inżynierskiej dla inwestycji „Rewitalizacja kąpieliska miejskiego
w Elblągu – Europark etap I” zlokalizowanej przy ul. Spacerowej w Elblągu.

Termin rozpoczęcia prac ustala się na dzień zawarcia umowy

Termin zakończenia: 12 czerwca 2017 r.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

 • 8
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ lopi
ponad rok temu 2
właśnie, zero konkretów, tylko paplanina i paplanina a lato zaraz, i znów mieszkańcy mogą sobie pomoczyć nogi w dzikusce, dziękujemy!!!!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nauczyciel
ponad rok temu ocena: 100%  1
Wszystko trwa miesiącami, latami. W Japonii czy Chinach już dawno ruszyłaby budowa... Dlatego jesteśmy tu gdzie jesteśmy. Złe prawo, nieodpowiedni ludzie na stanowiskach. Pracowici i kompetentni na emigracji lub w we własnych biznesach, a w samorządach Dyzma na Dyzmie. Brak słów.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.