› FIRMY
› ARTYKUŁY

Robotnicza odzyskała krytą pływalnię. Niższe ceny zachęcą mieszkańców?

inwestycje ponad rok temu    13.06.2017
Maciej Markowski
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Robotnicza odzyskała krytą pływalnię. Niższe ceny zachęcą mieszkańców? fot. Maciej Markowski

Powstała w 1987 roku i do września 2015 roku nieprzerwanie służyła mieszkańcom Elbląga. Kryta pływalnia przy ul. Robotniczej, po prawie dwóch latach przerwy spowodowanej fatalnym stanem technicznym, zyskała drugie życie i ponownie jest do dyspozycji wszystkich miłośników pływania, uczniów oraz przede wszystkim sportowców, którzy chcą podnosić swoje umiejętności. Kompleksowa modernizacja basenu pochłonęła prawie 6 i pół miliona złotych, z czego znaczną część funduszy Miasto pozyskało z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pływalnia będzie dostępna od godz. 6:00 do 22:00, a ceny w konkretnych porach mieścić się będą w przedziale od 7 do 11 złotych.

Obiekt został wyremontowany praktycznie od stóp do głów oraz dostosowany do współczesnych wymogów. Jego stan techniczny wymagał ogromnego nakładu pracy, a sama przebudowa trwała ponad pół roku. Zakres inwestycji obejmował przebudowę dużej niecki basenowej o wym. 12,5 m x 25,03 m x (1,20-2,00) m na nieckę stalową, przebudowę małej niecki basenowej o wym. 37,00 m x 9,78 m x (1,00-1,20) m na nieckę stalową, przebudowę plaż basenowych, przebudowę wentylacji budynku wraz z automatyką sterowania, zmianę technologii uzdatniania wody wraz z automatyką sterowania, roboty wykończeniowe w ciągach komunikacyjnych parteru i I piętra, dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych (dostawa i montaż dźwigu osobowego oraz wykonanie zespołu szatniowego wraz z węzłem sanitarnym), przebudowę toalet na parterze przy wejściu głównym, przebudowę szatni i toalet na I piętrze przy wejściach na trybuny, wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej w przebudowywanej części obiektu, wymianę instalacji elektrycznych wraz z oświetleniem, wykonanie instalacji oświetlenia ewakuacyjnego, wykonanie systemu oddymiania klatek schodowych, wykonanie sufitów podwieszanych nad małą niecką, wykonanie remontu klatki schodowej pomiędzy szatniami a nieckami basenowymi, wymianę stolarki okiennej w przebudowywanej części, wymianę stolarki drzwiowej w przebudowywanej części, a także wykonanie i zamontowanie tablicy informacyjnej.

- To następny obiekt, który od wielu lat czekał na gruntowną modernizację. Przeszedł on całkowitą modernizację. Obydwie niecki są zupełnie nowe, całe wnętrze zmodernizowane, wszystkie elementy, które są potrzebne, żeby basen mógł funkcjonować. [...] Ten obiekt jest kolejnym obiektem sportowym, który będzie miał duże wzięcie. Basen, który jest w końcu oddawany do użytku będzie służył nam, elblążanom, do tego, żeby jego oferta była w pełni wykorzystana - wyjaśniał Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł dokładnie 6 389 799,02 zł. Dużą część tej kwoty udało się pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu modernizacji infrastruktury sportowej, bo aż 2 731 000,00 zł. Środki z budżetu miasta zamknęły się zatem w kwocie 3 658 799,02 zł. Za modernizację basenu odpowiedzialne było konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego „Przemysłówka 03” Antoni Klecha z siedzibą w Elblągu przy ul. Żytniej 1 oraz Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe ELZAMBUD Sp. z o.o., z siedzibą w Elblągu przy ul. Warszawskiej 135. Dokumentację projektowo-kosztorysową wykonała firma PROJECT-SYSTEM Piotr Pałdyna z siedzibą w Elblągu przy ul. Kumieli 2.

Uroczyste otwarcie pływalni przy Robotniczej połączono z zawodami szkolnymi oraz pokazami ratownictwa medycznego. Obiekt będzie służył przede wszystkim do nauki pływania i szlifowania umiejętności zawodników zrzeszonych w klubach, jak i celów rekreacyjnych samych mieszkańców. Jednocześnie z basenu będzie mogło korzystać maksymalnie 50 osób.

- Jestem przekonana, że kolejne elbląskie gwiazdy będą wyrastały na tej pięknej pływalni, tak jak najnowsza nasza gwiazda światowa, czyli Robert Karaś. Życzę wszystkim dobrego korzystania z tej pływalni, a sportowcom wielu satysfakcji i znakomitych wyników oraz pięknej i sportowej rywalizacji - mówiła Grażyna Kluge, dyrektor elbląskiego biura regionalnego Urzędu Marszałkowskiego.

Obiekt będzie dostępny dla mieszkańców codziennie od godziny 6:00 do 22:00. Ceny będą różne w zależności od godziny, ale zgodnie z uchwałą z kwietnia br., będą wynosiły mniej niż w Centrum Rekreacji Wodnej "Dolinka" (8 - 16 zł). Między 6:00 a 8:00 zapłacimy 7 zł (bilet ulgowy 5 zł), między 8:00 a 15:00 - 10 zł (5 zł ulgowy), a między 15:00 a 22:00 - 11 zł (6 zł ulgowy). Posiadacze karnetu CRW "Dolinka" będą mogli również korzystać z niego w obu obiektach.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ dora
ponad rok temu 4
A te panie z prawej to mają jakąś żałobę?
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
ponad rok temu ocena: 100%  3
Pani Grażyna Kluge już dawno powinna być na emeryturze. Zajmuje młodym miejsce. Też przyspawana do stanowiska. Odpowiemy na takie postepowanie w czasie wyborów.
odpowiedz oceń komentarz 6 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dredzik
ponad rok temu 2
A co z kartami Multisport na tym obiekcie? Też będą honorowane?
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pływak
ponad rok temu ocena: 100%  1
kiedy przyspawany do stołka Wnuk ustąpi miejsca komuś młodemu, wykształconemu, przecież on ledwo chodzi, wymieniać leśnych dziadków!
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.