› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Rodzaje kart kredytowych: którą przyzna Ci bank?

aktualności 9 miesięcy temu    31.10.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Rodzaje kart kredytowych: którą przyzna Ci bank?

Karta kredytowa uchodzi za wyjątkowo ryzykowny produkt bankowy, ale w rzeczywistości może wręcz pomóc w zarządzaniu domowymi finansami. Wystarczy tylko korzystać z niej z głową. Banki bardzo chętnie przyznają klientom karty kredytowe, bo dobrze na nich zarabiają. Warto przy tym wiedzieć, że karta karcie nierówna. W ofertach banków znajdują się różne karty kredytowe, dedykowane konkretnym grupom klientów. Opisujemy je w naszym poradniku.

Standardowa karta kredytowa

Nazywana też „srebrną”. O taką kartę kredytową może zawnioskować każdy klient, nawet nieposiadający konta w danym banku. Charakterystyczne dla niej jest to, że zwykle bank przyznaje niewielki limit środków do wykorzystania – początkowo jest to najczęściej do 10.000 złotych, a jeśli klient sumiennie spłaca zadłużenie, limit może zostać podniesiony do 30.000-50.000 złotych.

Karta kredytowa premium

Jest to produkt przeznaczony dla majętnych klientów, na których bankom szczególnie zależy. Każdy z nas spotkał się z pojęciem „złotej karty kredytowej”. Taki plastik może otrzymać osoba, która wykazuje duże dochody – nie musi być przy tym związana z bankiem jakimkolwiek innym produktem. Wbrew obiegowej opinii także karty kredytowe premium są obwarowane limitem, tyle że wynosi on nawet do miliona złotych.

W tym miejscu warto jeszcze wspomnieć o najbardziej prestiżowych, czarnych kartach kredytowych, które są zarezerwowane dla szczególnych klientów, mocno związanych z danym bankiem. Taka karta między innymi daje dostęp do ekskluzywnych usług bankowych, jak chociażby indywidualna skrytka czy osobisty asystent.

Karty kredytowe połączone z programami lojalnościowymi

Cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ ich posiadanie daje klientowi konkretne korzyści. Banki oferują takie karty we współpracy z różnymi partnerami – na przykład sieciami hoteli (wówczas klient otrzymuje sowite zniżki na pobyt), stacjami benzynowymi (rabaty na paliwo czy dodatkowe punkty w programie partnerskim) czy liniami lotniczymi (zniżki, mile wymieniane na darmowe bilety etc.).

Karty kredytowe dla przedsiębiorców

Ciekawy produkt, który ma tę zaletę, że często może z niego skorzystać nawet początkujący przedsiębiorca, niemający szans na otrzymanie zwykłego kredytu inwestycyjnego czy obrotowego. Karta kredytowa ze sporym limitem może się przydać do dokonywania bieżących zakupów firmowych, które trzeba będzie spłacić nieco później.

Zobacz róznież informacje i poradniki o finansach na portalu Finansowy360.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.