› FIRMY
› ARTYKUŁY

Ruszyły prace przy przekopie Mierzei Wiślanej - na razie na papierze

aktualności 11 miesięcy temu    17.07.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. internet

Trwają prace nad dokumentacją budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Według planów rządu budowa powinna ruszyć w przyszłym roku. Jak podaje radio Olsztyn, Urząd Morski w Gdyni szuka wykonawcy statku hydrograficznego, który będzie obsługiwał oznakowanie nawigacyjne na Zalewie Wiślanym. Jednostka ma kosztować 64 miliony złotych.

Przetarg na statek został już ogłoszony. Ma to być jednostka o konstrukcji stalowej, długości od 20 do 22 metrów, szerokości nie mniej niż 6 metrów 20 centymetrów i zanurzeniu maksymalnym do metra i 40 centymetrów.

Jak ustaliło Radio Olsztyn, na statku hydrograficznym będą pracować 3 osoby załogi i 7 pracowników. Przewidywany rejon pracy statku to Zalew Wiślany oraz żegluga przybrzeżna do 12 mil morskich od brzegu. Jednostka ma być wyposażona w pokład roboczy wraz z żurawiem pokładowym oraz kabestanem do obsługi oznakowania nawigacyjnego. Termin wykonania statku, według przetargu, to maksymalnie 16 miesięcy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.