› FIRMY
› ARTYKUŁY
B1 - Stawbud

Sala konferencyjna – 5 kroków do wnętrza sprzyjającego pracy zespołowej

ponad rok temu    27.07.2016
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Sala konferencyjna – 5 kroków do wnętrza sprzyjającego pracy zespołowej

Sale konferencyjne to pomieszczenia, które z jednej strony służyć mają spotkaniom i wymianom myśli, z drugiej – nadal jest to przestrzeń, w której się pracuje. Umiejętne pogodzenie tych aspektów sprawia, że zyskuje się wnętrze, które dobrze spełnia założone warunki.

Jeśli w Twojej firmie sala konferencyjna jest wymagana ze względu na realia pracy – doradzamy razem z Ewą Kowalską z Fabryki Mebli Biurowych Wuteh (wuteh.com.pl), jakie punkty warto wziąć pod uwagę.

Wszyscy na oku

Najważniejszym punktem w urządzaniu sali konferencyjnej lub miejsca spotkań jest takie ustawienie mebli, by wszyscy się widzieli i słyszeli. Popularne jest ustawienie stołu w prostokącie lub podkowie. Rozstawiając krzesła, warto zwrócić uwagę, czy tablica, na której mają być wyświetlanej prezentacje, jest dobrze widoczna z każdemu punktu. Nie ma nic gorszego niż kilkugodzinne szkolenie, na którym trzeba się wyginać, by cokolwiek zobaczyć. Podobnie z dźwiękiem – warto zadbać o odpowiednią akustykę. Dźwięk powinien być dobrze słyszalny, należy wyeliminować pogłos i echo, np. z pomocą paneli naściennych. Osoba mówiąca nie powinna przeciążać strun głosowych, by być słyszalną.

Bycie „na widoku” ma także taką zaletę, że łatwiej utrzymać w grupie dyscyplinę i sprawić, by pracownicy uważniej wsłuchali się w spotkaniową dyskusję.

Wygodne krzesła, ale nie za bardzo… Czyli jak dobrać meble konferencyjne?

Kolejną istotną kwestią jest dobór odpowiednich mebli do sali konferencyjnej. Stoły konferencyjne powinny być odpowiednio stabilne i zapewniać miejsce do notowania, postawienia ewentualnej kawy i poczęstunku. Miejsca siedzące nie powinny być zbyt gęste, by uczestnicy spotkań albo szkoleń nie potrącali się łokciami.

Dużym wyzwaniem jest wybór krzeseł. Wygodne siedziska gwarantują komfort słuchaczom, natomiast twarde i niewygodne – sprawiają, ze firmowe spotkania są krótsze i bardziej efektywne. Niektóre firmy wprowadziły nawet zwyczaj organizowania spotkań na stojąco. W takim przypadku należy salę konferencyjną zaopatrzyć w stoły o regulowanej wysokości – pozwoli to na pełną elastyczność. W przypadku krzeseł radzimy modele o wyściełanych siedziskach i szerokich oparciach – zagwarantują one wygodę siedzenia.

Pamiętaj o sprzęcie i szafkach- schowkach

Ważnym elementem sali konferencyjnej jest także odpowiedni sprzęt: rzutnik multimedialny, tablica, stojak na clipboard. W przypadku większych pomieszczeń należy także zadbać o odpowiednie nagłośnienie. Dobrym wyborem są także szafki, np. zamykane na kluczyk, w których przechowywać można materiały szkoleniowe, papier do notatek, przybory papiernicze i wiele innych. Innym rozwiązaniem jest kupno kontenera na kółkach – pomieści on sprzęt multimedialny, a jednocześnie można w nim także schować drobne pomoce.

A może sala konferencyjna w wersji instant?

Nie każda firma może pozwolić sobie na wydzielenie osobnego pomieszczenia jedynie pod salę konferencyjną. Jednak rynek odpowiedział także na taką potrzebę. Wybór składanych mebli i stołów jest ogromny – a przy umiejętnych ich przechowywaniu mogą zajmować na co dzień niewiele miejsca.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.