› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

Samorząd województwa ma pomysł na rozwój miast

z samorządu ponad rok temu    20.07.2016
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Samorząd województwa ma pomysł na rozwój miast fot. ro.com.pl

Samorząd województwa rozpocznie wkrótce realizację projektu „Miasta, w których warto żyć…”. Przedsięwzięcie to zostanie dofinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP kwotą w wysokości ponad 80 tys. zł.

Jednym z głównych tematów tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez MSZ jest promocja rozwoju polskich miast. Projekt, który realizowany będzie na Warmii i Mazurach pozwoli pokazać zaangażowanie miast w rozwój społeczno-gospodarczy regionu, a także znaczenie współpracy międzynarodowej na poziomie lokalnym. Planowany jest udział partnerów z zagranicy (Danii, Francji i Włoch), który umożliwi wymianę doświadczeń w zakresie rozwiązań wdrażanych na rzecz miast i ich mieszkańców.

W ramach projektu na jesieni zorganizowane zostaną trzy debaty w największych miastach województwa – Olsztynie, Elblągu i Ełku. Spotkania poświęcone będą polityce miejskiej w zakresie sportu i turystyki, rewitalizacji oraz ekonomii społecznej. Będzie to okazja do dyskusji na temat możliwości wspierania zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich oraz podniesienia jakości życia mieszkańców.

Projekt został przygotowany i będzie realizowany przez Departament Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego w ramach konkursu MSZ „Wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej 2016”. Całkowita wartość projektu to blisko 115 tys. zł.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ bugi
ponad rok temu ocena: 100%  1
po termach w lidzbarku protasa, lotnisku ????????? bez pasażerów METRO dla olsztyna
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.