› FIRMY
› ARTYKUŁY

Sejm ograniczył handel w niedzielę. Orlen będzie sprzedawał nie tylko benzynę

aktualności ponad rok temu    11.01.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 Sejm ograniczył handel w niedzielę. Orlen będzie sprzedawał nie tylko benzynę

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę już prawie gotowa. Jeszcze tylko podpis prezydenta. Sklepy otwarte będą w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, chyba, że w którąś z nich wypadnie święto. Handel dozwolony będzie również w jedną niedzielę przed Wielkanocą i dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

Sejm przyjął wszystkie poprawki Senatu do ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Trzy tygodnie będzie miał Andrzej Duda, prezydent, by podpisać ustawę. Wygląda raczej, że będzie to formalnością. 

Sklepy od marca otwarte będą tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, chyba, że w którąś z nich wypadnie święto. Handel dozwolony będzie również w jedną niedzielę przed Wielkanocą i dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.
W 2019 r. sklepy będą otwarte jedynie w ostatnią niedzielę każdego miesiąca i niedziele przedświąteczne. Począwszy od 2020 r. handel będzie możliwy już tylko w siedem niedziel w roku: trzy przedświąteczne oraz w ostatnie niedziele przypadające w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu.

Najwięcej kontrowersji wzbudziła możliwość handlowania w niedzielę przy stacjach paliw. 

Czeka nas zamienienie się w pierwszej kolejności stacji paliw w centra handlowe, a potem centrów handlowych w stacje paliw

- grzmiała posłanka Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej podczas debaty sejmowej.

Orlen zapowiada zmiany w statucie i tłumaczy, że powodem nie jest ograniczenie handlu w niedzielę. 

Analogicznie jak przy dostawach paliw, PKN Orlen zaproponuje dostawy produktów pozapaliwowych swoim partnerom biznesowym prowadzącym stacje franczyzowe, którzy nie mają bezpośrednich umów z producentami, więc będą mogli skorzystać z potencjału zakupowego Orlenu

 - tłumaczy Zbigniew Leszczyński, członek zarządu PKN Orlen ds. sprzedaży detalicznej. Cytat podajemy za Fakt.pl /pieniądze/ biznes. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.