› FIRMY
› ARTYKUŁY

Skąd wziąć pieniądze na własny biznes?

aktualności 6 miesięcy temu    6.08.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Skąd wziąć pieniądze na własny biznes?

Jak otrzymać środki finansowe, które pomogą w rozwoju działalności gospodarczej? Możliwych opcji jest wiele, począwszy od różnych dotacji, aż po tak zwany kredyt inwestycyjny. Ten ostatni może okazać się najlepszym rozwiązaniem w sytuacji, gdy prowadzimy już firmę i zależy nam na rozwoju przedsiębiorstwa. Czym dokładnie jest kredyt inwestycyjny i jakie warunki należy spełnić, aby go otrzymać?

Czym jest kredyt inwestycyjny?

Kredyt inwestycyjny to kredyt udzielany przez bank w celu sfinansowania różnych przedsięwzięć związanych z prowadzeniem firmy. Tego rodzaju pożyczka jest przeznaczona dla spółek prawa handlowego, spółek cywilnych i przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Kredytobiorca może przeznaczyć otrzymane środki na zakup nowych lub używanych środków trwałych (nieruchomości, maszyn, służbowych samochodów, urządzeń itd.), które wzmocnią majątek firmy i przyczynią się do jej rozwoju. Kredyt inwestycyjny pozwala również na sfinansowanie wartości niematerialnych i prawnych (np. autorskie prawa majątkowe, znaki towarowe, patenty), a także zakup udziałów w przedsiębiorstwach lub papierów wartościowych.

Jak otrzymać kredyt inwestycyjny?

Aby uzyskać kredyt inwestycyjny, należy złożyć do banku odpowiedni wniosek, w którym dokładnie określimy m.in. przedmiot i wartość kredytu, okres realizacji przedsięwzięcia oraz wysokość wkładu własnego. Jeśli mamy do czynienia ze złożoną inwestycją, wówczas bank może wymagać kompleksowego biznesplanu, w którym dokładnie przedstawi się charakterystykę, przebieg i kosztorys inwestycji. Następnie bank przeprowadza analizę kredytowanego przedsięwzięcia, biorąc pod uwagę zdolność kredytową wnioskodawcy. Kredyt inwestycyjny jest udzielany wyłącznie w przypadku pozytywnej decyzji banku. Warto pamiętać, że kredyt inwestycyjny jest zwykle udzielany na dłuższe okresy, a spłacany może być zarówno w równych ratach kapitałowych i równych ratach sumarycznych, jak i poprzez jednorazową spłatę. Niekiedy banki ustalają z kredytobiorcą indywidualny schemat spłaty kredytu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gość
6 miesięcy temu 1
Jak to powiedział kiedyś Bolek, "Pierwszy milion trzeba ukraść ".
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.