› FIRMY
› ARTYKUŁY

Skarbówka żąda 68 milionów zł podatków od Żywca. Firma protestuje

aktualności 8 miesięcy temu    21.09.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Skarbówka żąda 68 milionów zł podatków od Żywca. Firma protestuje  fot. archiwum elblag.net / Marcin Mogiałło

Z protokółu kontroli podatkowej firmy Żywiec, przeprowadzonej przez skarbówkę wynika, że przedsiębiorstwo nie zapłaciło 68 milionów złotych podatku. Spółka nie zgadza się z zarzutami. Upubliczniła raport  o otrzymaniu protokółu kontroli.
 
Zarząd Grupy Żywiec S.A. poinformował, że otrzymał  protokół kontroli podatkowej, którą przeprowadził  naczelnik Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach. Chodzi o zakres deklarowanych podstaw opodatkowania, oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatku dochodowego od osób prawnych w 2013 r. O tym spółka  informowała w Rocznych Jednostkowych Sprawozdaniach Finansowych Grupy Żywiec S.A.

Szacuje się, iż wysokość dodatkowego zobowiązania podatkowego jaka mogłaby zostać nałożona na Spółkę wyniesie ok. 47 milionów złotych z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych, oraz 21 milionów złotych z tytułu odsetek. 
Spółka nie zgadza się z ustaleniami Protokołu, gdyż w opinii Zarządu wnioski ŚUCS zawarte w Protokole nie znajdują uzasadnienia na gruncie obowiązujących przepisów prawa, a także dotychczasowego orzecznictwa sądów administracyjnych dotyczącego spraw o zbliżonym stanie faktycznym i prawnym. Dodatkowo, Spółka jest w posiadaniu indywidualnych interpretacji prawa podatkowego wydanych w imieniu Ministra Finansów potwierdzających zasadność podjętych przez Spółkę działań. 

- czytamy w raporcie spółki. 

Żywiec zapewnia, że skorzysta z przysługującego jej prawa do wniesienia zastrzeżeń i wyjaśnień do Protokołu w terminie 14 dni. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jako komisja panu zabraniam
8 miesięcy temu ocena: 73%  3
bardzo dobrze neich US ich dojedzie za to co zrobili ze Specjalem i EB, tego sie dzis nie da pic.
odpowiedz oceń komentarz 8 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mayk
8 miesięcy temu ocena: 75%  2
Szczochy a nie piwo.
odpowiedz oceń komentarz 6 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Eryk
8 miesięcy temu ocena: 91%  1
To co jest w butelkach i puszkach z nazwą "Żywiec" to uwłaczające jest. Nie chce tu używać wulgaryzmów ale to jest obleśne co oni robią i dlatego od 12 lat omijam ich produkty szerokim łukiem. Wstyd że tak zniszczyli markę i tradycje Elbląskiego Browaru ( po produkcji bardzo dobrego piwa Jantar, Jubileuszowe )
odpowiedz oceń komentarz 10 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.