› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

Skuteczne metody na obniżenie kosztów prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej

aktualności 7 miesięcy temu    25.09.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Skuteczne metody na obniżenie kosztów prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej

W jaki sposób można efektywnie obniżyć koszta prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej? Nie obejdzie się bez dokładnej znajomości przepisów. To właśnie na ich podstawie możemy zminimalizować koszta oraz skrupulatnie obliczyć wydatki, które ponosi firma. W dzisiejszym artykule zaprezentujemy kilka metod dążących do redukcji kosztów. Zapraszamy!

Inwestuj w siebie

Współczesne przedsiębiorstwa – również, a nawet przede wszystkim te jednoosobowe nie będą się dynamicznie rozwijać bez poszerzania horyzontów, a innymi słowy – pakietu szkoleń, który pozwoli nam zdobywać cenną wiedzę praktyczną oraz teoretyczną. Niewielu przedsiębiorców – zwłaszcza początkowych wie, iż koszta związane z tego rodzaju szkoleniami mogą być wliczone w tzw. koszta firmowe. W jaki sposób w tej sytuacji należy postępować? Najlepiej opisać to na przykładzie. A więc załóżmy, że zajmujemy się serwisem komputerów i innych urządzeń biurowych. Pakiet szkoleń dotyczący obsługi nowych programów komputerowych z pewnością nie będzie należał do najtańszych – szczególnie, gdy konsekwencją jego ukończenia jest certyfikat. Właśnie dlatego najrozsądniejszym krokiem będzie odliczenie kosztów kursu od przychodu, co pozwoli znacznie obniżyć podatki. Dotyczy to także innych kosztów świadczących o rozwoju – m.in. pieniędzy przeznaczonych na zakup literatury branżowej, kursów online, czy konsultacji z mentorem.

Amortyzacja i jej znaczenie

Kolejną metodą na obniżenie kosztów firmowych jest tzw. amortyzacja. Dotyczy ona przede wszystkim początkujących biznesmenów, którzy nie wiedzą, iż na początku działalności mogą zredukować koszta związane z zakupem sprzętu wstawiając swoje prywatne urządzenia – m.in. komputer, drukarkę, czy telefon. Niewiele osób wie, iż koszta związane z tego rodzaju urządzeniami nawet, gdy są prywatne można poddać je amortyzacji. Wystarczy wprowadzić dane urządzenie do trwałych środków ewidencji firmy podając cenę urządzenia. Ale amortyzacja nie ogranicza się wyłącznie do urządzeń -  bez problemu może dotyczyć także mieszkania, a nawet pokoju w którym wykonujemy swoją pracę, wyjaśnia ekspert z portalu https://centrumkasiarzy.pl/.

Kosztowny dojazd do klienta

Zdecydowanie najbardziej popularnym sposobem obniżenia kosztów podatkowych są te związane z transportem oraz dojazdem do klienta.  Każdy przedsiębiorca może odliczyć od podatku koszt dojazdu na spotkanie z klientem, bądź usługę transportową swego produktu. Żeby nie było tak kolorowo, warto podkreślić, iż wiąże się to z dodatkowymi zadaniami np. obowiązkiem prowadzenia kilometrówki. Mimo to forma redukcji kosztów jest znaczna i z pewnością opłaca się zwłaszcza w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej.

Do innych metod obniżenia kosztów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej przez jedną osobę możemy zaliczyć koszta związane z wyposażeniem biura – począwszy od urządzeń elektronicznych poprzez artykuły piśmiennicze, na środkach czystości kończąc. Każda z powyższych metod realnie zwiększy budżet naszej marki pozwalając na kolejne inwestycje.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.