› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Software house. Tam znajdziesz swój zespół programistów

aktualności 7 miesięcy temu    30.04.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Software house. Tam znajdziesz swój zespół programistów

Sam pomysł na świetną aplikację nie wystarczy. Oczywiście możesz pielęgnować swój projekt we własnej głowie, tworzyć schematy blokowe poszczególnych funkcjonalności czy szukać inspiracji graficznych w Internecie, by określić, co Ci się podoba. Jednak sukces osiągniesz dopiero wtedy, gdy Twoje oprogramowanie ujrzy światło dziennie. Inaczej kto inny prędzej czy później zrealizuje Twój pomysł.

Myślisz, że to niemożliwe, bo nikomu o nim nie mówisz? Obserwacja rynku i zaawansowane badania psychologiczne pozwalają stwierdzić, że istnieje coś w rodzaju świadomości zbiorowej. Jeśli w Twojej głowie zaświtała pewna idea, możesz mieć pewność, że niemal w tym samym momencie wytworzył ją także mózg kogoś, kogo zupełnie nie znasz. Może się on znajdować na przeciwległym krańcu kuli ziemskiej. Tylko szybkość działania decyduje o tym, kto realnie będzie pionierem w tej materii.

Trzeba działać! Gdzie znaleźć specjalistów od tworzenia dedykowanego oprogramowania?

W software house! Bo wiesz, możesz stworzyć aplikację ze znajomym lub synem znajomego. Z tym, który studiuje informatykę. Cały problem polega na tym, że trudno będzie wtedy działać profesjonalnie. Sam wybór systemu może zająć Wam parę tygodni. Dobór języka programowania będzie zaś uzależniony od tego, co interesuje początkującego specjalistę. A powinno być dokładnie odwrotnie.

Najpierw trzeba określić, jakie cele ma realizować program i wymagania, które masz wobec niego. Potem wyznacza się zakres niezbędnej wiedzy technologicznej. Dopiero wtedy można przypisać do projektu konkretne osoby. Na takie podejście możesz liczyć jedynie w firmie programistycznej. Nie zapewni Ci tego nawet agencja kreatywna czy marketingowa, ponieważ to nie takie przedsiębiorstwa gromadzą najlepszych fachowców otwartych na wszelkie wyzwania, jakie możesz przed nimi postawić.

Czy naprawdę trzeba podjąć współpracę z software house?

Nie, nie trzeba. Jeśli nie zależy Ci na wysokiej jakości i braku nerwów podczas całego procesu, możesz wypróbować inne opcje. Firma programistyczna to cel, do którego się dąży. Możesz wybrać ją od razu lub zaryzykować. Prędzej czy później i tak dojdziesz do wniosku, że byłby to najlepszy wybór.

Dlaczego? Ponieważ software development to nie tylko programowanie. Aby wybić się pośród konkurencji, trzeba wziąć pod uwagę wrażenia użytkownika. By aplikacja rzeczywiście spełniała pokładane w niej nadzieje, musi prowadzić ludzi za rękę. Nie chodzi tu wyłącznie o dobór kolorów czy rozmieszczenie funkcji. Nawet treść na przyciskach może sprawić, że program będzie przyjazny lub korzystanie z niego skojarzy się z błądzeniem po labiryncie w opasce na oczach.

Bardzo ważną rolę gra również testowanie produktu i naprawa błędów, zanim aplikacja mobilna lub webowa trafi do odbiorców. W innym przypadku będziesz otrzymywać nieskończoną ilość maili od swoich klientów lub pracowników. Poprawianie aplikacji, która już została wdrożona, jest oczywiście możliwe. Jednak ryzykujesz wtedy przerwy w jej funkcjonowaniu, przed czym nie ustrzeże Cię nawet najlepszy programista.

Sprawdź, jak wyglądają etapy projektowania aplikacji z firmą programistyczną.

Korzystając z usług software house nie tylko zapewniasz swojej aplikacji wysoką jakość. Decydujesz się również wziąć aktywny udział w uporządkowanym procesie prowadzonym przez ludzi, którzy pracują tak każdego dnia.

Na początku formułowany jest brief, czyli dokument, w którym znajdą się istotne informacje na temat Twojej firmy i jej konkurencji oraz docelowych użytkowników aplikacji. Prócz tego zostaną tu zapisane informacje dotyczące zakresu prac i technologii, które będą w tym celu wykorzystywane. Później software house określi terminy wspólnych warsztatów, tworzenia makiet i analizy jakości. Programowanie i testowanie to końcowe etapy współpracy. Po nich następuje już jedynie wdrożenie i ewentualna administracja.

Nie czekaj. Twoje wizje mogą zdezaktualizować się szybciej, niż myślisz. Skontaktuj się z firmą nastawioną na programowanie i powołaj swój projekt do życia.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.