› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

Spotkanie NCBR dla firm już 26 czerwca w Elblągu

praca i szkolenia 9 miesięcy temu    25.06.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Spotkanie NCBR dla firm już 26 czerwca w Elblągu

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ruszyło z cyklem spotkań dla przedsiębiorców, podczas których zaprezentuje ofertę wsparcia i zasady ubiegania się o dofinansowanie przez przedsiębiorców. Na spotkaniach w 50 miastach w całej Polsce, m.in. Gdańsku, Grudziądzu i Elblągu eksperci NCBR zaprezentują możliwości uzyskania dotacji na działania, które pozwolą firmom na wprowadzenie nowatorskich rozwiązań w prowadzonej działalności.

Agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozpoczęła cykl spotkań dla przedsiębiorców, które mają na celu przybliżenie oferty NCBR i zasad ubiegania się o dofinansowanie. Spotkania odbędą się w 50 miastach w całej Polsce.

W polskich przedsiębiorcach drzemie olbrzymi potencjał – dobrze wykorzystany będzie służył całemu społeczeństwu. Dzięki miliardom złotych, które kierujemy na wspieranie innowacji polskie firmy mają szanse na długofalowy, dynamiczny rozwój. Wprowadzone przez rząd nowoczesne rozwiązania, korzystne dla przedsiębiorców, i państwa, między innymi ulgi na działalność B+R, pomogą osiągnąć ten cel. Jednocześnie administracja staje się coraz bardziej przyjazna i otwarta na potrzeby przedsiębiorców. Działalność NCBR i jego najnowsza inicjatywa to właśnie przykład takiego podejścia 

- podkreśla wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. 

Łączny budżet tegorocznych konkursów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju to ponad 5 miliardów złotych. W samej tylko „szybkiej ścieżce”, flagowym programie skierowanym do przedsiębiorców, NCBR dysponuje aż 2,85 mld zł. Wychodząc naprzeciw potrzebom firm, w szczególności z sektora MŚP, NCBR wprowadziło proste zasady ubiegania się o dofinansowanie, m.in. znacząco ograniczając formalności i skracając czas oceny wniosków.

Wielu przedsiębiorców nie podejmuje działalności innowacyjnej, czy to z obawy przed ryzykiem, czy z braku wiedzy o możliwościach uzyskania wsparcia na realizację projektów z udziałem naukowców. Tym samym mają ograniczone możliwości rozwoju i zwiększania konkurencyjności swoich produktów i usług. Naszym działaniem wychodzimy naprzeciw potrzebom takich firm. Zachęcam do udziału w spotkaniach i skorzystania z oferty NCBR

- mówi prof. Maciej Chorowski, dyrektor NCBR.

Spotkania przeznaczone są zarówno dla przedsiębiorców, którzy jeszcze nie korzystali ze wsparcia NCBR, jak i tych, którzy już realizowali bądź realizują projekty współfinansowane ze środków publicznych. Eksperci przedstawią na nich konkretne przykłady, jak korzystać ze wsparcia NCBR. 

Informacje o terminach i miejscach spotkań dostępne są na stronie www.NCBRdlaFirm.pl

Najbliższe spotkanie w regionie:

Elbląg 26.06.2018

Elbląski Park Technologiczny

Ul. Sulimy 1, Elbląg

Godz.9:30- 13:30

https://www.ncbrdlafirm.pl/spotkanie-w-elblagu/

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.