› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Studencie, zarób trochę przez wakacje – czyli kilka słów o pracy tymczasowej

aktualności ponad rok temu    2.06.2016
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Studencie, zarób trochę przez wakacje – czyli kilka słów o pracy tymczasowej

Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na podjęcie pracy przez wakacje. I wcale nie jest to spowodowane gorszą sytuacją w naszym kraju, lecz faktem, że młodzi Polacy coraz szybciej usamodzielniają się i chcą zarabiać na siebie, odciążając tym rodziców i ich budżety. Wakacje wydają się więc idealnym czasem na pierwsze poważne zarobki, szczególnie, gdy zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych (sezonowych) rośnie z dnia na dzień. Jakich prac mogą podejmować się młodzi ludzie i gdzie powinni szukać pracy na wakacje studenci? O tym wszystkim w najnowszym materiale.

Gdzie można pracować przez wakacje?
Pierwszym pytaniem jakie powinieneś sobie zadać jest kwestia związana z miejscem pracy. Wolisz zostać w Polsce i pracować na miejscu, czy chciałbyś wyjechać za granicę i przy okazji zobaczyć nieco świata? Odpowiedź w głównej mierze zdeterminuje Twój wybór i zarobki, jakich możesz oczekiwać, o czym napiszemy w dalszej części materiału. Jeśli zaś chodzi o branże, które chętnie przyjmują szczególnie studentów i osoby uczące się w okresie wakacyjnym, jest to oczywiście gastronomia (poszukiwane są zarówno pomoce kuchenne, jak i kelnerki), handel oraz rolnictwo. Wraz z nastaniem sezonu wakacyjnego, szczególnie w miejscowościach turystycznych,pracownicy tymczasowi będą na wagę złota. Jeśli więc szukasz czegoś wyłącznie na 3-4 miesiące, być może nie warto wyjeżdżać z Polski?
 
Ile można zarobić?
Choć wiadomo, że zarobki za granicą są znacznie bardziej satysfakcjonujące, nie możesz zapominać o tym, że koszty utrzymania w Niemczech czy Holandii są równie wysokie. Jeśli więc chcesz odłożyć nieco grosza, zainteresuj się tym, co oferują Ci polscy pracodawcy. Pensje są bowiem bardzo różne i nie zawsze musisz nastawiać się na najniższa krajową. W tej materii szczególnie dobrze radzą sobie kelnerki w miejscowościach turystycznych, które prócz stałej wypłaty dostają przecież napiwki, mogące niejednokrotnie przekroczyć znacznie otrzymywane co miesiąc wynagrodzenie. Dobrze opłacani są również pracownicy fizyczni w rolnictwie, bowiem wakacje to czas, w którym rąk do pracy jest jak na lekarstwo, a są niezwykle potrzebne.

Gdzie szukać pracy na wakacje dla studenta?
Najlepszym sposobem poszukiwania pracy wakacyjnej jest oczywiście internet, ale również portale ogłsozeniowe lokalnych gazet czy nawet dodatki „praca” w ich wersjach papierowych. Warto od czasu do czasu zajrzeć także na Powiatowy Urząd Pracy i zapytać w uczelnianym biurze karier czy nie spłynęły jakieś oferty płatnych praktyk i staży (nikt nie powiedział przecież, że musisz pracować wyłącznie fizycznie). Podczas tych poszukiwań nie zapominaj jednak o zasięgnięciu języka wśród znajomych – ta niedoceniana „wyszukiwarka” ofert pracy może stać się najcenniejszym źródłem Twoich wiadomości na temat pracy wakacyjnej w tym okresie!
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.