ponad rok temu
13.05.2022 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Internet światłowodowy z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego – jest szybki, bezawaryjny i można na nim polegać. Doskonale sprawdzi się w domu i w pracy. Ale przyda się również uczniom, którzy dzięki światłowodowi w szkole będą w stanie sprawniej wykonywać codziennie zadania i obowiązki.
Ultraszybki internet światłowodowy to doskonałe rozwiązanie dla szkół – zarówno podstawowych, jak i liceów, techników czy zawodówek. Sprawdzi się również na uczelniach wyższych – wszędzie tam, gdzie niezawodne połączenie z siecią jest podstawą do codziennej pracy.
Dzięki podłączeniu światłowodu uczniowie i nauczyciele mogą bez przeszkód korzystać z internetu. To sposób na ciekawsze, bardziej kreatywne przeprowadzanie lekcji i, co za tym idzie, zdobywanie wiedzy. Światłowód jest pierwszym krokiem do zaaranżowania interaktywnych sal dydaktycznych i prowadzenia zajęć na wyższym poziomie, dostosowanym do rosnących potrzeb współczesnej młodzieży.
Lekcje oparte o nowoczesne rozwiązania pozwalają na przygotowanie młodych ludzi do życia w dzisiejszym świecie, który przecież w dużej mierze opiera się na wykorzystaniu nowinek technologicznych. Za pomocą internetu pracujemy, prowadzimy bankowość, robimy zakupy, tworzymy. Uczenie dzieci wszystkich tych zadań wymaga od szkół zainwestowania w infrastrukturę na najwyższym możliwym poziomie.
Światłowód NEXERY funkcjonuje w szkołach podłączonych do sieci OSE. Dzięki niemu placówki mogą korzystać z szybkiego, niezawodnego internetu. Podłączenie światłowodu odbywa się w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Zgodnie z ustawą każda szkoła należąca do programu OSE ma zapewniony dostęp do łącza o prędkości minimum 100Mb/s.
NEXERA daję dostęp nawet do prędkości 1Gb/s.
Umożliwia to pełniejsze i bardziej efektywne wykorzystanie nowoczesnych, cyfrowych platform edukacyjnych, uczestnictwo w szkoleniach online i konferencjach naukowych organizowanych w różnych zakątkach świata.
Trudno dziś wyobrazić sobie naukę bez dostępu do internetu. To dzięki tej niezwykłej sieci mamy szansę pogłębiać swoją wiedzę na miliony tematów. Internet nie zna ograniczeń – jednym kliknięciem możemy przenieść się do odległego miejsca, innego kraju, a nawet na inny kontynent. To doskonały sposób na dzielenie się wiedzą i pozyskiwanie jej od osób nawet spoza własnego kręgu kulturowego.
Dostęp do szybkiego internetu światłowodowego to również duże ułatwienie dla nauczycieli, którzy bez przeszkód mogą prowadzić bardziej rozbudowane lekcje, korzystając z zasobów online. Korzystają więc wszyscy, wspólnie tworząc lepszą, bardziej świadomą i wykształconą kadrę profesjonalistów.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |