› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Światowe Stowarzyszenie Turystyki Kulinarnej z USA nagrodziło firmę z powiatu elbląskiego

wyróżnienia ponad rok temu    19.04.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Bistro ŚlimakBistro Ślimak fot. http://www.snailsgarden.com

Światowe Stowarzyszenie Turystyki Kulinarnej WFTA z Portland w USA wyróżniło Eko Snails Garden Skalmowscy z Krasina, koło Pasłęka, która zajmuje się produkcją kawioru białego, hodowlą ślimaków jadalnych i przetwórstwem. Została ona laureatem nagród Food Trekkking Awards 2017 za doskonałość żywności i napojów w turystyce. Kategorią było „Best farm or farmers’ market experience”.

EKO SNAILS GARDEN to rodzinna firma zajmującą się produkcją kawioru białego i przetwórstwem ślimaków jadalnych. Jedyny w Polsce producent ślimaków mazurskich, ekologicznych, potwierdzonych certyfikatem zgodności. Ślimaki mazurskie najwyższej jakości zakwalifikowane zostały do Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. Firma zajmuje się także wytwarzaniem polskich kremów kosmetycznych na bazie czystego śluzu ślimaka.

Światowe Stowarzyszenie Turystyki Kulinarnej - World Food Travel Association (Portland, Oregon USA), wiodący światowy urząd ds. Turystyki żywności i napojów, ogłosiło laureatów swoich nagród Food Trekking Awards 2017. Wśród nich jest Eko Snails Garden Skalmowscy z Krasina, koło Pasłęka. W kategorii „Best farm or farmers’ market experience” zajęło II miejsce po Ranczu Frontiera, które produkuje sery owcze.

Na swoje stronie internetowej laureaci światowego konkursu cytują słowa Erika Wolfa, założyciela Word Food Travel Association.

Turystyka kulinarna jest unikalna i niezapomniana, jest doświadczaniem, w którym obowiązuje zasada: To nie tylko posiłek, ale również wspomnienie.

W swoim Bistrze Ślimak właściciele firmy proponują:

w kuchni polskiej pierogi z mięsem ślimaków z boczkiem i cebulą, muszelki faszerowane mielonym mięsem ślimaka z grzybami oraz pieczone ślimaki zawinięte w boczek.

Kto woli kuchnię francuską może zamówić: ślimaki po burgundzku z masłem czosnkowym, smażone ślimaki panierowane w mleku i mące.

Coś dla siebie znajdą też zwolennicy kuchni hiszpańskiej: zupa ze ślimaków, ślimaki po katalońsku.

Nie mogło zabraknąć włoskich wpływów: bruschetta ze ślimakami na ostro oraz spaghetti.

Nagrody Eko Snails Garden:

Mikroprzedsiębiorca roku 2009, Przedsiębiorca Społecznie Zaangażowany 2012, Sposób na Sukces 2013, Wizjoner Roku 2014, e-Gazele Biznesu 2015, Orzeł Exportu 2016, Certyfikat "Produkt Dobry Produkt 2016 " - kategoria produkt wysokiej jakości, Kosynierzy Przedsiębiorczości 2017, Dziedzictwo Kulinarne Europy i ostatnio World Food Travel Association 2017.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 3
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.