› FIRMY
› ARTYKUŁY

System CRM – co to jest?

aktualności ponad rok temu    15.12.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
System CRM – co to jest?

CRM to zarządzanie relacjami z klientem. Jest to bardzo ważny element zarządzania przedsiębiorstwem, ponieważ to dzięki klientom sprzedajemy i możemy się rozwijać. Dlatego należy o nich dbać, aby powracali oni do nas, gdy potrzebują usług, które oferujemy.

Co oznacza CRM?

CRM to skrót od Customer Relationship Management. Zarządzanie relacjami z klientami to proces budowania długotrwałych relacji z klientami i zdobywania ich lojalności. Dobry system CRM skupia się na utrzymaniu istniejących klientów, ponieważ taniej jest utrzymać kontakt, niż pozyskać nowy, ponadto nie każdy klient instytucji finansowej może być opłacalny dla twojej firmy, więc powinieneś skupić się przede wszystkim na tych, którzy są już z tobą dłużej. Ideą CRM było zidentyfikowanie kluczowych klientów na początku, a następnie zastosowanie odpowiednich strategii, takich jak kupony lub rabaty w celu utrzymania wszelkiego rodzaju połączeń, które mogą ostatecznie doprowadzić do zwiększenia przychodów ze sprzedaży. Ze względu na dodatkowe dochody pochodzące z powtarzających się zakupów od zadowolonych konsumentów pierwsze systemy CRM zyskały dużą popularność.

Oprogramowanie CRM - komu potrzebne?

Coraz więcej procesów mających miejsce w firmach, dzieje się w sieci. Nic w tym dziwnego, doceniamy proste rozwiązania, a możliwość dostępu do dokumentów o każdym miejscu i czasie wiele ułatwia. Dodatkowo żyjemy w takich czasach, które niejako wymusiły na nas przeniesienie się do online’u. 

System CRM to zestaw narzędzi, które pozwolą Ci zarządzać kontaktami z klientami w Twojej firmie. Dzięki niemu przedstawiciele wszystkich szczebli w organizacji mają dostęp do informacji i mogą łatwo znaleźć to, czego szukają podczas zarządzania tymi ważnymi relacjami –  zarówno online, jak i offline, więc nie ma potrzeby wracać do starych kanałów, takich jak papierowa poczta czy spotkania; wszystko odbywa się za pośrednictwem jednego systemu! Z CRM na pokładzie każdy członek zespołu ma więcej możliwości niż kiedykolwiek wcześniej: tworzenie lepszych relacji, a także poprawa procesów sprzedaży – wszystko bez obawy o utratę kontroli, ponieważ dane nigdy nie opuszczają tej platformy.

Dlaczego sprawnie działający system CRM jest tak ważny?

Na rynku panuje duża konkurencja, a jeśli chcesz być najlepiej działającą firmą w swojej branży, relacje z klientami są kluczowe. Klienci mają nieograniczony dostęp do informacji o dostawcach –  co oznacza, że w każdej chwili mogą uzyskać opinie o wszystkim, co dzieje się z ich produktami lub usługami. Wielu z nich nie ma nic przeciwko zmianie sprzedawcy, gdy pojawi się coś lepszego – dlatego zdobycie zaufania jest niezbędne! 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.