› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Szara, biała a może czarna? Jak kolor torebki wybrać i jak wpływa on na jej odbiorców

aktualności 26 dni temu    24.08.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Szara, biała a może czarna? Jak kolor torebki wybrać i jak wpływa on na jej odbiorców

Kolory pełnią bardzo ważną funkcję, jeśli chodzi o identyfikację wizualną. Liczne badania prowadzone przez psychologów mówią jasno ,,Kolor ma znaczenie”. Każdy z nas instynktownie reaguje na barwy, nawet jeśli nie jesteśmy tego do końca świadomi. Kolory mają realny wpływ na nasze emocje i na to w jaki sposób odbieramy poszczególne rzeczy czy ludzi. Kolory mają również ogromy wpływ na nasz nastrój i emocje, potrafią nas zmotywować lub wręcz przeciwnie wprowadzić w stan relaksu lub odprężenia. Jedne z barw potrafią nas uspokoić, inne wzbudzą w nas negatywne emocje.

Barwy poprzez silne odziaływanie na nasza psychikę determinują nasze uczucia wobec czegoś np.: logotypów, grafik i innych. I w tym miejscu można zadać sobie pytanie czy kolor torby ma znaczenie? Jednoznacznie można stwierdzić, że tak. Podczas wyboru torby dla Twojego przedsiębiorstwa lub, torebki w którą chcesz zapakować prezent warto więc zwrócić uwagę na jej kolor i dopasować go stosownie do okoliczności lub polityki firmy. Warto więc zorientować się co oznacza i jak może wpłynąć określona barwa na potencjalnego odbiorcę. W dalszej części artykułu dowiesz się co oznaczają poszczególne barwy.  

Znaczenie i odziaływanie poszczególnych kolorów 

Kolor ma niesamowitą zdolność wpływania na nasze decyzje. Wiec jaki kolor torby wybrać, aby uzyskać pożądaną reakcję konsumenta lub odbiorcy prezentu?  

Kolor czerwony kojarzony jest przede wszystkim z miłością, pasją, życiem, ale także z nienawiścią i niebezpieczeństwem. Czerwony jest kolorem niosącym ze sobą ładunek emocjonalny, jest dynamiczny, energetyczny, ale także agresywny. Kolor ten ma również zdolność przenoszenia wszystkiego na pierwszy plan, dlatego chcą się wyróżnić spośród tłumu warto wybrać torbę właśnie w tej barwie. 

Kolor żółty to kolor słońca, radości i optymizmu. Symbolizuje dobre czasy np. czas urlopu czy wspomnienia, które wywołują u nas sentyment. Kolor żółty postrzegany jest jako optymistyczny, ciepły, beztroski. Skupia uwagę i zwiększa gotowość do działania. Wybierając torebki w tym kolorze warto pamiętać o tym, że nie sprawdzą się one w markach typu premium , gdzie powinno wybierać się kolory bardziej stonowane i eleganckie.    

Kolor czarny kojarzony jest głównie z elegancją, mocą, a także tajemnicą. Warto zwrócić uwagę na negatywny skojarzenia związane z tym kolorem takie jak śmierć, żałoba czy strach. Często kolor ten kojarzony jest z prestiżem. Świetnie sprawdzi się na torbach na których chcemy nadrukować logotyp, nadruk będzie wtedy nad wyraz wyraźny i czytelny. Czarny kolor daje również poczucie perspektywy i głębi. Użycie toreb w tym kolorze sprawi, że twoja marka odbierana będzie jako bardziej profesjonalna i ekskluzywna   

Kolor szary to kolor praktyczny i ponadczasowy, jest kolorem, który nie wzbudza w nas większych emocji, jest neutralny przez co bezproblemowo może być łączony z innymi barwami. Kolor ten symbolizuje dokładność i rzetelność. Podobnie do koloru czarnego może być kojarzony z prestiżem. 

Kolor biały jest symbolem niewinności czystości i bezpieczeństwa. Kolor biały jest najbardziej neutralnym kolorem z całej palety barw. Biały wzbudza w nas pozytywne emocje, chodź warto pamiętać, że w niektórych kulturach barwa ta symbolizuje żałobę. Kolor ten świetnie uwidacznia nadruki przez co jest bardzo często wybierany podczas zakupu toreb. 

Kolor niebieski kojarzony jest z harmonią, dojrzałością, wiernością. Jest postrzegany jako solidy, stabilny, profesjonalny i innowacyjny. Kolor niebieski ma działanie uspokajając, co ciekawe zwiększa również apetyt. Wybierając torby w tym kolorze dla Twojej marki, będzie ona postrzegana jako godna zaufania.   

Jak zatem wybrać odpowiedni kolor torby dla twojej marki? 

W kontekście rozwoju i sukcesu Twojej marki, musisz pamiętać o tym, że każdy szczegół ma znaczenie, warto więc zadbać także o to, aby torby, które będą wizytówką Twojej marki na zewnątrz były spójne z jej celem i założeniami. Przedstawię teraz w kilku krokach jak możesz dobrać odpowiedni kolor toreb dla Twojego przedsiębiorstwa. 

#1 Przyjrzyj się Swojej marce, przypomnij sobie jej główne cele i założenia. Zwróć uwagę na jej logo (w jakim jest kolorze). 

#2 Zadaj sobie pytanie, Jak chcę, aby postrzegana była moja marka? Jako prestiżowa, elegancka czy bardziej spontaniczna i dynamiczna?  

#3 Zastanów się kim jest Twój potencjalny klient, wciel się w jego rolę, jakimi wartościami się kieruje? Jaki kolor może odzwierciedlać jego przekonania? 

#4 Jeśli Twoja marka ma działać nie tylko na Polskim rynku warto sprawdzić co wybrany przez Ciebie kolor symbolizuje w kraju, w którym Twoje produkty będą dostępne. 

#5 Chcesz umieści logotyp na torbie? Sprawdź czy wybrany przez Ciebie kolor będzie współgrał z nadrukiem  

#6 Zrób test wybranego przez Ciebie koloru, poproś rodzinę lub znajomych, aby odpowiedzieli na pytanie z czym kojarzy im się torba w wybranym przez Ciebie kolorze, jakie wzbudza w nich emocje. Następnie porównaj wyniki z założeniami.  

Szukasz toreb dopasowanych do Twoich potrzeb? Odwiedź nasz sklep internetowy już dziś i wybierz kolor, który spełni Twoje oczekiwania. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.