› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

Szkolenia dla księgowych

aktualności 2 miesiące temu    27.12.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Szkolenia dla księgowych

Każda osoba zajmująca się w firmie finansami, a zwłaszcza księgowa powinna na bieżąco się dokształcać. Wynika to głównie z faktu, że prawo nieustannie się zmienia i firmom stawiane są coraz to nowe wymagania. Aktualizowanie informacji na własną rękę może być kłopotliwe, czasem ciężko o motywację lub pojawiają się wątpliwości co zapisów prawnych i ich interpretowania. Dlatego też każda księgowa powinna regularnie uczęszczać na szkolenia. Przynosi to bowiem wiele korzyści i dla firmy, i dla samego pracownika.

Rozwój to podstawa

Każdy dobry pracownik, wybierając miejsce pracy, liczy na rozwój, zdobywanie wiedzy oraz nowe wyzwania. Pracodawca, który wysyła pracownika na szkolenia, jest dobrym pracodawcą. Po pierwsze zapewnia on stały rozwój, a to sprawia, że pracownik jest dowartościowany oraz posiada większą świadomość, że zmiany są koniecznością w każdym zawodzie. Po drugie przynosi to wiele korzyści firmie. Wynika to głównie z tego, że pracownik, który dokształca się na bieżąco, jest pracownikiem łatwiej przyswajającym wiedzę i nowe informacje. Gwarantuje to pracodawcy dobrego i kompetentnego pracownika, który w razie potrzeby zdobędzie nową wiedzę i umiejętności i podąży za zmianami.

Aktualizacja informacji

Jak już wspomniano, prawo ciągle się zmienia. W dodatku finanse są newralgiczną sferą. Wystarczy chwila nieuwagi lub niekompetencja księgowej o może prowadzić do kontroli Urzędu Skarbowego, utracenia płynności finansowej lub zadłużenia przedsiębiorstwa. Co więcej, brak świadomości dotyczącej nowych przepisów może powodowa problemy związane z podatkami, naliczaniem pensji pracownikom, dostarczaniem dokumentów do urzędu skarbowego. Innym powodem, by aktualizować wiedzę w zakresie finansów, jest fakt, że jeżeli dane przedsiębiorstwo ma bałagan w dokumentacji księgowej lub dane się nie zgadzają, może ono mieć problem z otrzymaniem kredytu inwestycyjnego. W wielu przypadkach może się to wiązać z zahamowaniem rozwoju firmy i opóźnieniami w inwestycjach. Bardzo często jest to kluczowy punkt, który pozwala na zwiększanie przyszłych zysków.

Efektywne zarządzanie kapitałem

Szkolenia dla księgowych mają na celu nie tylko aktualizację przepisów. Jest to także ogromna szansa na nauczenie się czegoś nowego, co w przyszłości pozwoli na pozytywne zmiany w zakresie finansów przedsiębiorstwa. Niektóre szkolenia mogą wnosić do przedsiębiorstwa wiele nowych informacji odnośnie do oszczędzania oraz inwestowania. Często małe zmiany mogą przełożyć się na ogromne zyski i oszczędności. Co więcej, na szkoleniach można dowiedzieć się także wiele ciekawych rzeczy dotyczących funduszy socjalnych, systemów motywacyjnych dla pracowników itp. Jest to sposób nie tylko na oszczędność, ale także na zatrzymanie pracownika lub pozyskanie nowego. Jak powszechnie wiadomo, dynamiczne zmiany na rynku pracy powodują, że w ostatnim czasie mamy do czynienia z rynkiem pracownika. W związku z tym wiedza z tego zakresu może przydać się także w odniesieniu do realizacji efektywnej polityki zatrudnienia.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.