› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

Szkolenie Excel- dlaczego warto wysłać na nie swoich pracowników

aktualności 2 miesiące temu    27.12.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Szkolenie Excel- dlaczego warto wysłać na nie swoich pracowników

Od 1985 roku, gdy wydana została pierwsza wersja programu Excel zdecydowanie zmieniły się potrzeby użytkowników, ale ewoluował też sam program. Dzięki temu do dziś właśnie Excel jest najbardziej popularnym programem do analizy i przetwarzania danych, i to pomimo tego, że na rynku co rusz pojawiają się konkurencyjne rozwiązania. Jako narzędzie Excel, jest bardzo elastyczny i wszechstronny, ale jego znajomość wśród pracowników często jest powierzchowna, ale od czego są szkolenia.

Dlaczego warto inwestować w rozwój pracowników?

Choć zdarzają się jeszcze pracodawcy, którzy uważają, że inwestowanie w szkolenie pracownika jest zbędnym wydatkiem, to coraz częściej można się spotkać z przeciwnym temu zdaniem. Wielu pracodawców uważa, że wysyłanie pracowników na szkolenia po prostu się opłaca i to z kilku powodów:

 • pracownicy o wyższych kwalifikacjach są bardziej efektywni i zmotywowani, a co za tym idzie, generują wyższe zyski dla firm;
 • pracownicy, w których się inwestuje są bardziej lojalni, co zmniejsza rotację pracowników i koszty pozyskania nowej kadry;
 • lepiej wyszkolona kadra to też lepszy wizerunek firmy na zewnątrz.

Dla kogo kierowane są szkolenia z Excela

Nauka Excela często zaczyna się już na etapie edukacji szkolnej, dlatego bardzo często pracodawcy wychodzą z założenia, że szkolenie Excel nie jest już potrzebne. Przeczą jednak temu wyniki wielu testów rekrutacyjnych, okazuje się bowiem, że znajomość Excela jest często niewystarczająca. A jest to jeden z tych programów, z którym do czynienia ma większość pracowników biurowych. Jest on powszechnie stosowany przez pracowników działów finansowych i analiz. Jednak korzystają z niego także nawet tak wydawałoby się mało obliczeniowe działy jak marketing czy PR.

Znajomość podstaw to jedno, ale by wykorzystać tak wszechstronne oprogramowanie do efektywnej analizy danych nie wystarczy wiedza wyniesiona tylko ze szkoły. Dlatego szkolenie Excel powinno być kierowane do wszystkich pracowników biurowych, których znajomość tego narzędzia wydaje się niewystarczająca, a szczególnie tych, którzy przetwarzają duże ilości danych.

Sprawne poruszanie się w programie Excel nie tylko pozwoli pracownikom sprawnie wykonywać ich obowiązki, ale też wyeliminuje ryzyko błędów, które wynikających z niewłaściwego zastosowania narzędzi i pośpiechu. Zwłaszcza analitycy, finansiści i specjaliści powinni znać bardziej zaawansowane funkcje Excela, nie tylko w celu wykonywania bardziej skomplikowanych obliczeń, ale także, a może przede wszystkim, w celu automatyzacji swojej pracy.

Szkolenie stacjonarne czy online

Na rynku dostępne są różne szkolenia, na różnych poziomach zaawansowania, zarówno prowadzone stacjonarnie, jak i online. Te internetowe sprawdzają się czasem u tak zwanych samouków, jednak firmy najczęściej wybierają te stacjonarne. Trudno się temu dziwić, takie szkolenia zwykle lepiej trafiają w potrzeby kursantów, chociażby dlatego, że pozwalają się skupić na najczęstszych problemach w pracy z Excelem. Ponadto stacjonarne szkolenie Excel pozwala przećwiczyć trudne tematy pod okiem doświadczonego trenera, co dużo szybciej przekłada się na wzrost wydajności pracowników.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.