› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Szukasz pomysłu na biznes? Zacznij sprzedawać części samochodowe

aktualności miesiąc temu    3.08.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Szukasz pomysłu na biznes? Zacznij sprzedawać części samochodowe

Handel częściami samochodowymi ma się doskonale i kwitnie w najlepsze. Badania wyraźnie wskazują na wzrost sprzedaży i zapotrzebowanie na tego typu produkty. Dopóki ludzie korzystają z samochodów, będzie zapotrzebowanie na części zamienne. Jak zatem wykorzystać potencjał i zacząć zarabiać na handlu częściami samochodowymi?

Kwalifikacje?

Nic bardziej mylnego! Nie potrzebujesz studiów czy kierunkowego wykształcenia. Wystarczy wiedza z zakresu motoryzacji, a jeśli dodatkowo to Twoja pasja, to sukces masz niemal gwarantowany. Nic tak bowiem nie cieszy jak łączenie pasji z zarobkiem. Warto jednak doszkolić się z zakresu zarządzania własnym biznesem. Można w związku z tym skorzystać z oferty kursów, które odpowiednio przygotują przyszłego przedsiębiorcę do prowadzenia własnej firmy.

Zapoznaj się z branżą

Rynek części samochodowych jest przeogromny. Dlatego należy zapoznać się z potrzebami rynku, przede wszystkim lokalnego, na którym będziemy działać. Dlatego warto sprawdzić jakie jest zapotrzebowanie na części, jakie modele, marki cieszą się największą popularnością. Warto w tym celu zaproponować wypełnienie ankiety, aby zbadać potrzeby rynku lokalnego i odpowiednio zaopatrzyć sklep. Można również udać się na praktykę do istniejącego sklepu w okolicy lub hurtowni motoryzacyjnej, by zapoznać się z rynkiem części zamiennych.

Stwórz swoją markę

Obecnie ponad 97% użytkowników szuka odpowiedzi na swoje zapotrzebowania w internecie. Szukamy nie tylko produktów, ale i usług. Większość działań marketingowych przeniosła się do świata wirtualnego, co więcej tendencja tego zjawiska jest wzrostowa. Przed otwarciem biznesu warto zatem podjąć decyzję, czy będzie to sklep stacjonarny, internetowy, czy połączenie obu. Tradycyjny sklep stacjonarny to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku lokalnego. Należy zatem liczyć się ograniczoną liczbą klientów. To również konieczność posiadania odpowiedniego lokalu i pomieszczenia, co w przypadku części zamiennych jest sporym wyzwaniem. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest sklep internetowy. Tutaj możliwości są dużo większe. Podstawą jest odpowiednia reklama i skuteczne ogłoszenia.

Jak sprzedawać części zamienne, by zyskać więcej klientów?

Sposobów jest wiele, a wszystko zależy od kreatywności przedsiębiorcy. Można oczywiście założyć własną stronę internetową i promować sklep w sieci. Wystarczy skorzystać z pomocy odpowiednich agencji, by znacząco wybić się na rynku przed konkurencją. Jednak badania wyraźnie wskazują, że użytkownicy aut najczęściej szukają części samochodowych na sprawdzonych portalach ogłoszeniowych. Nie bez powodu. Konkurencyjne ceny, zapoznanie się z opiniami o sprzedającym to gwarancja udanych zakupów. W tym celu warto umieścić więc ogłoszenia części do samochodu na portalu ogłoszeniowym. W ostatnim czasie na popularności zyskuje serwis Pokato.pl, gdzie można znaleźć bogatą ofertę ogłoszeń części zamiennych zarówno nowych, jak i używanych. Szeroki wybór, konkurencyjne ceny i szybka dostawa to podstawa udanych zakupów.

Rynek motoryzacyjny ciągle się rozwija. Zapotrzebowanie na części samochodowe nie maleje. Im więcej pojazdów porusza się po naszych drogach, tym większy popyt na części zamienne.. Zatem to doskonała okazja, by wykorzystać rosnący potencjał i stworzyć biznes, który z pewnością stanie się doskonałą formą zarobku.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.