› FIRMY
› ARTYKUŁY

Szukasz taniego i wydajnego widlaka? Te marki weź pod uwagę!

ponad rok temu    23.07.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Szukasz taniego i wydajnego widlaka? Te marki weź pod uwagę!

Stając przed decyzją o zakupie popularnego wózka widłowego czyli widlaka, warto przeanalizować najciekawsze oferty i wybrać ten sprzęt, który najlepiej sprawdzi się w przedsiębiorstwie. Właśnie z tą myślą powstał poniższy artykuł, w którym, specjalnie dla Was, porównamy widlaki znanych marek!

Na polskim rynku współistnieje obecnie kilka bardzo dobrych marek zajmujących się sprzedażą, wynajmem i serwisowaniem wózków widłowych, czyli widlaków. My spośród nich wybraliśmy 3 różne, które powinny Was zainteresować:

 1. Nasz wybór numer 1 padł na znaną wszystkim markę - Toyota-Widłowe, która cieszy się dużym zainteresowaniem i słynie z najwyższej jakości sprzętu, choć wielu osobom kojarzy się raczej z produkcją samochodów.
 2. Typ drugi to Manitou24 - dealer wózków widłowych, niekwestionowanie jeden z leaderów rynku jeśli chodzi o osprzęt do wózków widłowych.
 3. Ostatnia i stosunkowo najmniej znana na rynku polskim marka Cesab.

Celowo do porównania zdecydowaliśmy się wykorzystać odmienne od siebie marki. Jesteście ciekawi co wyszło z naszego porównania? Który widlak nadaje się do pracy w trudnych warunkach, a kupno którego można rozłożyć na raty? Zapraszamy do dalszej lektury!

Prezentacja marek wózków widłowych

Na początek warto wspomnieć kilka słów, o każdej z marek, gdyż każda (nawet najmniej znana w Polsce - Cesab) może poszczycić się wieloletnią tradycją projektowania, udoskonalania oraz wytwarzania świetnej jakości pojazdów jakimi są popularne obecnie i często wykorzystywane - widlaki.

Toyota-Widłowe

Mało kto wie, iż od wyprodukowania pierwszego wózka paletowego tej marki minęło już 70 lat! Choć tak naprawdę dopiero w 2006 roku w wyniku fuzji powstała oficjalna spółka Toyota. 
Toyota-Widłowe to rodzima firma, funkcjonująca na polskim rynku już od wielu lat, posiadająca w tym momencie, w swojej ofercie setki pojazdów.
Co wyróżnia tę markę?

 • możliwość dowiezienia sprzętu w dowolne miejsce w Polsce;
 • gwarancja na widlaki nawet do 36 m-cy;
 • obsługa serwisowa z siedzibami w kilkunastu miastach;
 • outsourcing - długotrwały wynajem full serwis.

Strona internetowa: www.toyota-widlowe.pl

Manitou24

W tym samym roku (1958), w którym powstał pierwszy wózek paletowy Toyota, narodziła się także koncepcja pierwszego wózka marki Manitou wg wizji Marcela Braunda. Jednak dopiero w 2006 roku w Polsce został otworzony pierwszy oddział Manitou. Obecnie, marka ta sławę i uznanie zawdzięcza w znacznej mierze produkcji doskonałej jakości różnorodnego osprzętu do widlaków. 
Jakie są główne atuty tej marki wózków widłowych?

 • opcja krótkotrwałego lub długotrwałego wynajmu widlaków;
 • korzystne finansowanie - raty 0% przy wkładzie własnym 50% netto;
 • możliwość leasingu;
 • autoryzowany serwis oparty wyłącznie na dedykowanych częściach zamiennych;
 • gwarancja na sprzęt do 60 m-cy lub 5 000mth.

Strona internetowa: www.manitou24.pl

Cesab

Pomimo, iż na rodzimym rynku, jest to zdecydowanie mniej rozpoznawalna marka niż poprzednie, nie bez powodu trafiła ona do naszego zestawienia! Firma Cesab bowiem powstała już w 1942 roku i tym samym może poszczycić się najdłuższą historią spośród wymienionych w zestawieniu konkurentów. 
Co oferuje marka Cesab?

 • wózki z certyfikatem ISO 14001 TPS;
 • kompleksowy serwis prowadzony przez przeszkolonych profesjonalnych operatorów i inżynierów;
 • możliwość wynajmu widlaków;
 • zastosowanie ekologicznych technologii m.in. nowoczesnej techniki ograniczającej produkcję odpadów.

Strona internetowa: www.cesab.pl

Który warto kupić? - porównanie widlaków elektrycznych

Jeśli planujesz zakup widlaka, warto wiedzieć jaki sprzęt sprawdzi się najlepiej w Twojej firmie. Zdecydowanie polecamy porównać jak największą liczbę ofert i wziąć pod uwagę wszystkie najważniejsze parametry. Poniżej zaprezentujemy Wam porównanie widlaków elektrycznych, a następnie spalinowych, wybranych przez nas uprzednio marek.

Widlaki elektryczne - Toyota

W ofercie tego dealera znajdziecie zarówno widlaki trzy, jak i czterokołowe. Modele pojazdów z przeciwwagą posiadają zaawansowany system Toyota SAS (System Aktywnej Stabilności), a także technologię AC opartą na silnikach prądu przemiennego - która ma niebagatelny wpływ na znaczne zwiększenie wydajności sprzętu.
Widlaki elektryczne Toyota charakteryzuje udźwig od 1. do 8.5 tony - przeznaczone są do średnio intensywnej oraz ciężkiej pracy.

Widlaki elektryczne - Manitou

Obecnie Manitou oferuje swoim klientom aż kilkanaście różnych modeli elektrycznych widlaków o udźwigu od 1,5 do 5 ton, które wykorzystuje się przede wszystkim w pracach o niskiej i umiarkowanej intensywności. 
Wszystkie pojazdy tej marki łączy łatwe, intuicyjne sterowanie a także przemyślany i łatwy dostęp do głównych elementów budowy widlaka, co stanowi gwarancję krótkiego czasu interwencji i konserwacji. 
Ponadto w ofercie osprzętu Manitou znaleźć można: karetki wideł, wciągarki, chwytaki, łyżki i wiele innych elementów ułatwiających codzienną pracę operatorów.

Widlaki elektryczne - Cesab

Podobnie jak Toyota-Widłowe, także Cesab posiada w swojej ofercie zarówno widlaki trzy i czterokołowe, przystosowane do prac o różnym nasileniu. Cechą charakterystyczną dla tego typu pojazdów są wyjątkowo niewielkie rozmiary. Kompaktowa budowa umożliwia widlakom sprawne poruszanie się nawet w trudno dostępnych, wąskich korytarzach.

Czym się różnią? - porównanie widlaków spalinowych

Zdecydowanie najczęściej wybieranym typem sprzętu do pracy na zewnątrz są widlaki spalinowe. Zobaczcie, która marka posiada najciekawsze pojazdy w swojej ofercie.

Widlaki spalinowe - Toyota

Pomimo iż, pod względem ilości dostępnych modeli widlaków spalinowych, Toyota-Widłowe wypada nieco gorzej niż konkurenci, to zdecydowanie nadrabia ich jakością i efektywnością. Wszystkie widlaki idealnie sprawdzają się do prac na zewnątrz budynków, nawet w trudnych warunkach pogodowych. Charakteryzują je przede wszystkim: wydajne i niezawodne silniki LPG lub wysokoprężne Toyota oraz możliwość wyboru dźwigni do obsługi funkcji hydraulicznych.

Widlaki spalinowe - Manitou

Manitou dysponuje naprawdę bardzo szeroką gamą modeli różnorodnych wózków spalinowych, w tym tych o napędzie diesel, gaz oraz bardzo wytrzymałych widlaków terenowych, o udźwigu nawet do 7 ton! Sprawdzają się one doskonale w przypadku wykonywania wielu zadań zarówno w branży przemysłowej, jak i budowlanej oraz w transporcie ciężkich ładunków na duże odległości.

Widlaki spalinowe - Cesab

Widlaki spalinowe hydrokinetyczne i hydrostatyczne Cesab są przystosowane do prac w niełatwych warunkach pogodowych. Jednak wózki te charakteryzuje zdecydowanie niższy parametr maksymalnego udźwigu - od 1,5 do 3,5 tony. Co warto podkreślić, modele widlaków spalinowych Cesab nadają się także do pracy w zamkniętych pomieszczeniach (choć oczywiście warunkiem jest dobra wentylacja).

Podsumowanie

Podsumowując, postaramy się podkreślić i zebrać w jedną całość wszystkie informacje, jakich dowiedzieliście się o widlakach.

Jeżeli szukacie elektrycznych widlaków trzykołowych zdecydowanie możecie sprawdzić ofertę marki Toyota-Widłowe czy Cesab. Ponadto te drugie idealnie sprawdzą się także w niewielkich pomieszczeniach i wąskich korytarzach. 
Jeśli z kolei zależy Wam na widlakach zaopatrzonych w dodatkowy, całkowicie kompatybilny osprzęt znajdziecie go na www.manitou24.pl.

Przechodząc do wózków spalinowych: w tym przypadku najszersza oferta należy do Manitou - spośród tak wielkiej liczby modeli z pewnością każdy wybierze coś dla siebie. Natomiast jeśli jesteście zdecydowani na zakup sprzętu do lekkich zadań - bez wątpienia możecie wybrać sprzęt marki Cesab. A do najcięższych i najtrudniejszych prac bezapelacyjnie warto wybrać widlaki od Toyota-Widłowe.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.